Reedycja pierwszej płyty zespołu Agressiva 69

Zespół Agressiva 69 szykuje reedycję pierwszej płyty pt. “Deux Ex Machina”, która w 1993 roku ukazała się jedynie na kasecie. Wznowienie będzie dostępne na cd i płycie winylowej.

Klasyczny dla polskiej sceny industrialnej album ukaże się dzięki Requiem Records.

Agressiva 69 to polski zespół muzyczny, jeden z pierwszych przedstawicieli rocka industrialnego, założony w 1989 w Krakowie. Założycielami grupy są Tomasz Grochola i Jacek Tokarczyk.

fot. materiały promocyjne

W 1993 roku SPV wydało debiutancki materiał “Deus Ex Machina” w nagraniu którego pomagał Bogdan Pezda, ukrywający się wówczas pod pseudonimem Patrick Ashley. Grał wtedy w Trumpets and Drums, ale zaangażowany w Agressivę, dołączył do zespołu. Podobnie jak Robert Tuta, spotkany na koncercie w Jarocinie oraz Sławomir Leniart, który związał się z Agressivą 69 w 1994 roku. W tym samym roku ukazał się album “Hammered by the Gods”, uznany za najlepszą polską płytę industrialną, trzy lata później polsko i anglojęzyczne “2-47”. Tak samo nazywa się, założona przez Bogdana Pezdę i Sławomira Leniarta, wytwórnia. Dla 2-47 nagrywał Husky i Öszibarack oraz Kanał Audytywny.

Dodaj komentarz