Taneczne podsumowanie 2018 roku

Ten rok chcemy zakończyć najlepszymi tanecznymi propozycjami na Sylwester 2018/2019. Wszystkie z nich to piosenki, które miały swoją premierę w mijającym 2018 roku. Wszystkiego muzycznego w Nowym Roku!

fot. materiały promocyjne

1. “Ćma” – Reni Jusis. To drugi singiel z nowej, bardzo tanecznej płyty Reni Jusis, która ukazała się 21 września 2018. Do tej piosenki powstały też cztery remiksy.

Najpopularniejszym i najczęściej granym okazał się Gromee Remix, który już teraz ma ponad 3,2 mln wyświetleń na YouTube. Wszystkie można znaleźć na albumie “Ćma”. U nas utwór w podstawowej wersji.

 

2. “Łuny” – Natalia Nykiel. Wyjątkowe, ekstrawaganckie stylizacje na tle modernistycznego osiedla Gaudi District w Katalonii. Takim obrazem wokalistka postanowiła opatrzyć swój najnowszy, niezwykle energetyczny singiel „Łuny”.

 

3. “Don’t Clap Your Hands” – Kamp! Utwór był pierwszym zwiastunem nowej płyty zespołu. Kamp! postawił tym razem na prostsze rozwiązania muzyczne, ale wciąż prezentuje się świeżo i przebojowo. KAMP! to wciąż jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych.

 

4. “Ulatuje” – Olga Polikowska. Ta piosenka przyjemnie buja, a przy tym prezentuje się nowocześnie, stawiając wokalistkę jako jeden z ciekawszych debiutów 2018 roku. Utwór porywa głębokimi basami, przestronnymi pogłosami i elektronicznym brzmieniem charakterystycznym dla electro popu.

 

5. “Tańcz” – Marcelina. Chociaż ten utwór nie jest taneczny w dosłownym tego słowa znaczeniu, to posiada tak przebojowy, energetyczny podtekst, że musiał się znaleźć w naszym zestawieniu. Piosenka promuje nową płytę wokalistki pt. “Koniec wakacji”.

 

6. “Nie muszę” – Julia Wieniawa. Utwór jest muzycznym debiutem Julii, który ukaże się na jej płycie w 2019 roku. Producentem i współkompozytorem piosenki został Wojtek Urbański, doskonale znany chociażby z projektu Rysy. Przy tej kompozycji nie da się nie tańczyć.

 

7. “Wszystko czego dziś chcę” – Brodka. Narkotyczny klimat tej piosenki doskonale pasuje na zakończenie imprezy tanecznej. Nieco spowolniony, ale z wyraźnym bitem, który sprawie, że o 5 nad ranem sprawdzi się doskonale. Utwór z repertuaru Izabeli Trojanowskiej promował serial “Rojst”.

 

8. “Tak jak chcę” – Ten Typ Mes i Sonar. To kolejny utwór promujący czwartą część kompilacji “Heartbreaks & Promises”, która ukazała się 20 kwietnia 2018 roku nakładem Flirtini Records. Świeżość i najwyższa jakość.

 

9. “Ciepło” – xxanaxx. Duet od jakiegoś czasu udowadnia, że muzyka taneczna/klubowa może prezentować się światowo. Taka też jest ich nowa płyta “Gradient”, choć wszystkie teksty na niej są w języku polskim.

 

10. Novika – “Unsafe”. Piosenka promuje najnowszą płytę wokalistki “Bez cukru”, która ukaże się już w styczniu 2019. Novika wciąż wie jak ożywić taneczny parkiet, choć ten utwór nie jest podkręcony wyraźnym bitem. Można jednak pobujać się przy refrenie tej kompozycji. Warto spróbować.

 

Pomóż nam się rozwijać. Liczymy na Twoje wsparcie. Link poniżej:

https://polakpotrafi.pl/projekt/polska-plyta-polska-muzyka

 

Jedna odpowiedź do “Taneczne podsumowanie 2018 roku”

Leave a Reply