Najpopularniejsze polskie teledyski 2018

W sieci pojawiła się lista najchętniej oglądanych polskich teledysków w mijającym 2018 roku. Notowanie powstało na podstawie odsłon na platformie YouTube. Niektórzy wykonawcy znajdują się także na liście najlepiej sprzedających się płyt ostatnich miesięcy. Jak wygląda cała dziesiątka?

 

fot. materiały prasowe

 

1. “Weź nie pytaj” – Paweł Domagała. Popularność tej piosenki sprawiła, że jest ona coraz częściej wybierana… przez pary młode na weselach jako “pierwszy taniec”. Utwór ten obejrzano do tej pory ponad 73 miliony razy! Płyta Pawła “1984” póki co, uzyskała status Złotej Płyty.

2. “Wonderland” – C-Bool. Jak się okazuje muzyka taneczna, którą najchętniej grają stacje radiowe typu “ESKA” cieszy się dużą popularnością. Ten utwór został odtworzony na YouTube niemal 65 milionów razy. Jednocześnie jest to piosenka, która w dniu premiery miała największą liczbę odsłon (14 mln).

3. “Tamagotchi” – Taconafide. Wspólny projekt Taco Hemingwaya oraz Quebonafide okazał się ogromnym sukcesem, a ten utwór jednym z największych przebojów duetu. Płyta “Soma 0,5 mg” pokryła się “platyną”. Ponad 62 miliony wyświetleń teledysku także robi wrażenie.

4. “Początek” – Męskie Granie Orkiestra. Okazuje się, że piosenka promująca trasę Męskiego Grania 2018, to najpopularniejszy utwór ze wszystkich edycji tego projektu. Krzysztof Zalewski, Kortez i Dawid Podsiadło to jednocześnie najpopularniejsi wokaliści na polskiej scenie muzycznej. Ponad 61 mln wyświetleń.

5. “Ty mała znów zarosłaś” – Sławomir. Ten żart muzyczny okazał się dużym sukcesem komercyjnym. Najpierw ogromna popularność piosenki “Miłość w Zakopanem”, platynowa płyta, sprzedające się koncerty… przyciągnęły kolejne zainteresowanie tym, co robi Sławomir. 56 milionów odtworzeń.

6. “Łowcy gwiazd” – Cleo. To jedna z najpopularniejszych piosenek wokalistki, która przełożyła się na ilość wyświetleń. Ponad 53 miliony odsłon tego klipu.

7. “Mademoiselle” – Blacha. Okazuje się, że głupie piosenki z prostackimi tekstami mają się także całkiem dobrze. Fenomen tego wykonawcy można przełożyć na popularność disco-polo, pomimo tego, że wykonawca uważa się prawdopodobnie za rapera. Ponad 45 mln wyświetleń.

8. “UA” – ReTo. 45 milionów wyświetleń. Płyta “BOA”, z której pochodzi ten kawałek to jednocześnie najpopularniejszy krążek 2018. Na płycie gościnnie pojawili się: Quebonafide, ZetHa, Guzior, Avi & Louis Villain (ten również od strony producenckiej) oraz Jano PW.

9. “30 KMH” – Kali. Popularność tego utworu to dowód na to, że hip-hop w Polsce wciąż ma ogromną ilość odbiorców. 41 milionów wyświetleń.

10. “Byle jak” – Margaret. Wokalistka jest wciąż jedną z najbardziej rozpoznawanych postaci w polskiej muzyce rozrywkowej. Ballada pochodzi z ostatniej płyty Margaret pt. “Monkey Business”.

 

 

 

Leave a Reply