Premierowy utwór zespołu Borderline “Feniks i Elektra, podróż przez siedem planet”

“Feniks i Elektra, podróż przez siedem planet” to nowa propozycja od zespołu Borderline. Muzykę i słowa do tej intrygującej piosenki napisał Michał Piechura.

Realizacją i instrumentami zajął się Winicjusz Chróst, multiinstrumentalista, założyciel studia nagraniowego, w którym nagrywało wielu polskich artystów. Chórki – Paulina Kowalska.

fot. Marcin Zeman

 

 

Piosenka jest kontynuacją przygód Człowieka Kosmicznego, z piosenki “Śmierć Astronauty” nagranej w 2016 roku. Wokalistą i liderem Borderline jest Michał Piechura, który przez lata wypracował sobie własną charakterystykę poetycką, będącą spójną częścią warstwy muzycznej zespołu.

Jak mówi lider zespołu Michał Piechura:

“Robimy to z pasji to sztuki i muzyki bez żadnego zadęcia na sukces, po prostu aby powiedzieć to co nam w duży gra”.

Borderline pochodzą z Piotrkowa Trybunalskiego. Ponad 25 lat temu grali w zespole NEGLIGE z Piotrkowa, a Marcin Gliszczyński (gitarzysta) w DAIMONION. Spotkali się po wielu latach i wciąż nagrywają kolejne propozycje i teledyski do większości kompozycji.  W 2017 roku mogliśmy usłyszeć ich utwór pt. “Usłyszałem nocą w Syrakuzach”. Jesienią ukazała się jeszcze jedna premierowa kompozycja pt. “Matka Anima”, z gościnnym udziałem aktorki Ewy Dałkowskiej.

 

Leave a Reply