Sokół Orkestar z premierowym klipem do utworu “Mój ciemny psalm”

Zespół Sokół Orkestar prezentuje premierowy klip do piosenki “Mój ciemny psalm”, w którym gościnnie pojawia się Anna Witczak. Słowa do utworu napisał Robert Kasprzycki.

fot. materiały promocyjne

Sokół Orkestar – zespół dostarczający dawkę słowiańskiej energii, niepowtarzalnego styl grania, oryginalnego repertuaru oraz wirtuozerii, a wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.


Liderem zespołu jest Przemysław Sokół – człowiek orkiestra – ceniony trębacz multiinstrumentalista mający na swoim koncie liczne osiągnięcia artystyczne. Pracował m.in. Renatą Przemyk, Justyną Steczkowską, Markiem Bałatą, Maciejem Maleńczukiem, Januszem Radkiem.

Ideą jego Orkiestry jest uchwycenie ogólnosłowiańskiego temperamentu oraz sposobu odczuwania muzyki i związanych z nią emocji. Liderowi na scenie towarzyszą wybitni muzycy, których fantastyczne umiejętności dopełniają całości widowiska. 

Muzyka Sokół Orkestar opiera się na brzmieniu instrumentów dętych blaszanych o zabarwieniu bałkańskim. Piszą o sobie: „Bałkańska odpowiedź na rock’n’rolla!”. I rzeczywiście, ich twórczość działa równie elektryzująco na publiczność. Swoją muzyką Sokół Orkestar sięga po motywy etniczne, głównie z okolic bałkańskich, ale także do folkloru polskiego.

“Slavic soul” to pierwszy album wydany w czerwcu 2011 który odzwierciedla fascynację Przemka Sokoła muzyką etniczną. Dlatego też na repertuar zespołu składają się zarówno utwory pełne nieokiełznanej bałkańskiej energii melodie w zaskakujących aranżacjach oraz pełne ciekawych historii piosenki, zapadające słuchaczom głęboko w pamięć. W listopadzie 2013 zespół wystąpił w radiowej Trójce jako laureat II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Twórców „Piosenkarnia” , otrzymał wtedy także nagrodę dla najlepszego wykonawcy. W 2014r. jako pierwszy w historii zespół spoza Bałkanów otrzymali nagrodę (II) na Guča Festiwal – największym festiwalu trębaczy na świecie. W 2016 r ukazała się ich druga płyta „Wariacka miłość”, nie brak na niej elementów zarówno humorystycznych, jak i powagi, a nowoczesne aranżacje często sięgają do tradycji.

Leave a Reply