Akustyczna trasa koncertowa zespołu Wilki

9 grudnia w Gdańsku zespół Wilki rozpoczął wyjątkową trasę koncertową. To tylko sześć koncertów, na których grupa Roberta Gawlińskiego zaprezentuje akustyczne wersje swoich utworów. Sprawdźcie, gdzie zagrają.

Zespół Wilki w zeszłym roku obchodził 25- lecie działalności, ale wciąż szuka nowych wyzwań. Muzycy postanowili zagrać akustyczna trasę koncertową z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich.

fot. materiały promocyjne

Wilki Akustycznie 2018, to zupełnie nowy projekt zespołu oraz muzyków OSG, zawierający największe przeboje w nowych aranżacjach, wzbogacone miedzy innymi brzmieniem wiolonczeli i marimby. Nad częścią artystyczną projektu czuwają Robert Gawliński lider zespołu Wilki i dyrygent Andrzej Szczypiorski. Aranżacjami akustycznymi największych przebojów zajął się Marcin Szczypiorski, który w przeszłości stworzył aranżacje do projektów symfonicznych zespołów Lady Pank, Coma, Czerwone Gitary oraz trasy akustycznej “Power Off” zespołu Coma.

“Zwykle gramy wielkie plenerowe koncerty, podczas których publiczność oczekuje piosenek, przy których można poskakać, wyszaleć się. Lubimy tą energię i chętnie bierzemy udział w takich imprezach, ale brakuje mi takiego bliskiego kontaktu z ludźmi, kiedy mogę spojrzeć w oczy swoim fanom. Wielu z nich pytało mnie kiedy zagramy koncerty biletowane, na które przyjdą wyłącznie ci, którzy chcą posłuchać Wilków, więc pomyślałem że to dobry moment. Jeszcze w latach 90-tych nagraliśmy płytę akustyczna, pod tytułem Acousticus Rockus, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, później zostaliśmy zaproszeni do koncertu MTV Unplugged, wiec powrót do akustycznych brzmień jest jak najbardziej naturalnym procesem” – mówi Robert Gawliński.

12.12 Poznań, Aula UAM, g.19
13.12 Łódź, Wytwórnia, g.19
19.01 Warszawa, Progresja (z udziałem OSG), g.20
26.01 Wrocław, Impart, g.19
14.02 Szczecin, Filharmonia im. M.Karłowicza, g 20

Na akustycznych koncertach będą nie tylko największe przeboje. W tym roku zespół Wilki wydał płytę 26/26, której recenzję możecie znaleźć na naszym portalu:

Wilki z płytą “26/26” i premiera nowego utworu

 

Dodaj komentarz