Premiera debiutanckiej płyty Marty Zalewskiej

7 grudnia ukazała się pod naszym patronatem debiutancka płyta Marty Zalewskiej. “Będzie Głośno!” – pod takim hasłem Czwórka promuje młodych zdolnych polskich muzyków, niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Wkrótce nasza recenzja tego krążka.

Marta Zalewska to nagromadzenie talentu na jedną osobę, które mocno przekracza normę. Gdyby urodziła się wiele lat wcześniej pewnie grałaby z Janis Joplin albo Hendrixem. Ale na szczęście żyje tu i teraz. I właśnie wydaje płytę. Jest jednocześnie wokalistką, multinstrumentalistką z klasycznym wykształceniem i autorką tekstów.

Doświadczenie zbierała grając z Kayah, Moniką Borzym czy Krystyną Prońko ale i zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova. W międzyczasie zdążyła zebrać garść nagród w wielu konkursach – jako wokalistka i jako skrzypaczka.

Punktem zwrotnym w jej karierze był udział w konkursie debiutów podczas festiwalu w Opolu w 2016 roku. Dostała także angaż do spektaklu Teatru Roma “Once” – polskiej premierze nagradzanego na całym świecie musicalu. Marta od dziecka fascynuje się latami 60-tymi XX wieku i ruchem hipisowskim. Takie korzenie wraz z talentem, którym można by obdzielić kilku muzyków i mnóstwem doświadczeń dały efekt w postaci albumu naładowanego energią. To rzadki przykład debiutu, który został nagrany przez delikatną artystkę w pełni świadomą swojej siły.

Album wydany w ramach konkursu radiowej Czwórki: “Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

Leave a Reply