Czesław Mozil w zaskakującym projekcie

“Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości” to projekt, w którym dzieci ze szkół muzycznych z całego kraju, akompaniują muzykowi – Czesławowi Mozilowi. To akcja, która ma na celu zaprezentowanie młodych ludzi, którzy wybrali, często niełatwą drogę muzykowania. Płyta ukaże się już 7 grudnia.

W ramach akcji rejestrowane są piosenki w wykonaniu dzieci z udziałem profesjonalnych muzyków, a także teledyski, wywiady oraz relacje video z planu zdjęciowego.

Czesław Mozil do wspólnego muzykowania zaprosił dzieci m.in. z Krakowa, Zielonej Góry, Bydgoszczy, Pszczyny, Nowego Dworu Mazowieckiego, Kutna, Piły, Radzynia Podlaskiego, Lublina, Poznania i Warszawy.

 

Usłyszymy różne składy: od chóru, przez orkiestrę akordeonową, klasę harf, flety poprzeczne, saksofony, klasy perkusji do orkiestr dętych i symfonicznych.

“Kiedyś To Były Święta” to 24 piosenki – jedna na każdy dzień adwentu (od 1 do 24 grudnia). Muzykującym dzieciom wokalnie towarzyszą m.in. Kuba “Quebonafide” Grabowski, Czesław Mozil, czy Zuza Jabłońska. Do każdego utworu został nagrany teledysk, prezentujący młodych bohaterów, w różnych sytuacjach muzycznych.

Czesław Mozil o projekcie: “Byłem normalnym chłopakiem grającym w piłkę i gry komputerowe, ale tym czymś, co mnie wyróżniało, była gra na instrumencie. Byłem uczniem szkoły muzycznej i miałem mega zajawkę na akordeon. To był mój magiczny świat Jest to projekt dalekosiężny, rozwojowy i futurologiczny, który będzie miał swoją kontynuację, bo widzę, jak ciepło jest przyjmowany przez dzieciaki, ich rodziców, nauczycieli i kolegów z branży. Czeka na nas kilkaset szkół muzycznych w całym kraju i setki tysięcy zdolnych dzieci, których talent warto i należy zaprezentować szerszemu gronu”.

Tracklista:

1. Kalendarz Adwentowy  (feat. Quebonafide)
2. Kiedyś to były Święta
3. Drugie zabicie karpia
4. Święta według nas (feat. Zuza Jabłońska)
5. Świąteczna premiera
6. Inna zabawa
7. Mikołaj za pasem
8. I am prezent
9. Każdy ma swoje święta (feat. Julia Ciechowicz & Matheo)
10. Kaloryfer który gra
11. Sztuczna choinka
12. Jasełka
13. Wesoły świąd
14. Bałwany
15. A dzieci spać
16. Świąteczne przebieranki
17. Skarpetki pod choinkę
18. Reni ferie
19. Nie ma czasu
20. Łańcuchy jak kluchy
21. Podróby choinkowe
22. Ucieczka do Egiptu
23. Pastorałka 2018
24. Kolęda (feat. Malwina Jachowicz)

Leave a Reply