Świąteczna płyta Agi Zaryan “What Xmas Means To Me”

9 listopada ukazała się wyjątkowa płyta Agi Zaryan pt. “What Xmas Means To Me”. W nagraniu albumu uczestniczył także Freddy Cole.

Zmysłowy głos Pierwszej Damy Polskiego Jazzu, gość specjalny i ikona muzyki jazzowej Freddy Cole (czy ktoś słyszał jak śpiewa brat legendarnego Nat King Cole’a?), selekcja ponadczasowych evergreenów o tematyce świątecznej oraz wspaniałe aranżacje orkiestrowe. To kwintesencja albumu “What Xmas Means To Me”.

 

fot. okładka płyty

 

Zbliżają się Święta a my już dziś możemy napisać, że Aga Zaryan wykreowała album, który z pewnością będzie kandydować do tytułu jazzowej klasyki XXI wieku.

Olbrzymim atutem jest wybór utworów, który serwuje nam artystka. Radosne „Santa Claus Is Coming To Town” czy „Jingle Bells” przeplatają się z pełnym zadumy „Someday at Christmas” Steviego Wondera oraz nastrojowym „The Christmas Song”.

Aga Zaryan dodając do muzyki charakterystyczną dla siebie magię i ciepło tworzy nową jakość.
Płyta została zrealizowana w towarzystwie wybornego zespołu European Jazz Sextet oraz wspaniałej orkiestry Prague Filmharmonic Orchestra, dla której aranżacje napisał Michał Tokaj. Nagrania odbywały się w Nowym Jorku, Warszawie oraz w Pradze. Jednym słowem klasyk.

Koncert premierowy 20 grudnia 2018
Teatr Muzyczny Roma, Warszawa

1. SLEIGH RIDE
2. LITTLE DRUMMER BOY
3. SANTA CLAUS IS COMING TO TOWN
4. BLUE XMAS (TO WHOM IT MAY CONCERN)
5. SOMEDAY AT CHRISTMAS
6. THE SECRET OF CHRISTMAS
7. JINGLE BELLS
8. CHRISTMAS CHEER
9. THE CHRISTMAS SONG
10. WHAT CHRISTMAS MEANS TO ME
11. NIM PRZYJDZIE WIOSNA

 

Leave a Reply