Kazik i Organek we wspólnym wykonaniu utworu “Polska” (Męskie Granie 2018)

16 listopada ukazała się pod naszym patronatem nowa część płyty “Męskiego Grania“, podsumowująca tegoroczną trasę koncertową. Jedną z atrakcji było wspólne wykonanie utworu “Polska” przez Kazika i Organka.

Piosenka „Polska”, znana swego czasu także pod tytułem „Mieszkam w Polsce” pochodzi z repertuaru zespołu Kult i została nagrana w 1987 roku.

Seria płytowa „Męskie Granie” jest poświęcona kultowej trasie koncertowej, która organizowana jest od 2010 roku w największych polskich miastach. Najnowszy, dwupłytowy album, stanowi artystyczne podsumowanie tegorocznej edycji tej imprezy.

 

Warto przypomnieć, że osiem spośród dziewięciu dotychczasowych płyt tej serii uzyskało status platyny. Pierwsza część albumu „Męskie Granie 2018” zawiera między innymi niepowtarzalne „zderzenia” muzyczne – zespołu Organek i Kazika, Natalii Przybysz i Jej Rodziców, Darii Zawiałow i Małgorzaty Ostrowskiej, grupy Lao Che i Dawida Podsiadło oraz utwory z projektów specjalnych – ONA (stworzonego przez zespół Organek i zaproszone Artystki) i „Czemu nas tam nie ma?” (w wykonaniu grupy Coma i jej Gości).

Druga płyta to zapis koncertu Męskie Granie Orkiestra 2018 – projektu stworzonego specjalnie na potrzeby tegorocznej trasy. W tym roku trzon MGO tworzyli: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło i Kortez.

Leave a Reply