Gracjan Kalandyk z kolejnym singlem z debiutanckiej płyty “Dwa słowa”

Kolejnym singlem Gracjana Kalandyka, do którego powstał teledysk, została piosenka pt. “Jak nikt”. Przypomnijmy, że wiosną tego roku ukazała się debiutancka płyta wokalisty – “Dwa słowa”.

Gracjan Kalandyk na swoim debiutanckim albumie „Dwa słowa” zgodnie z tytułem najnowszego singla “Jak nikt” nie musi grać, wkładać masek, udawać czegoś, czego nie czuje bo jak samotny wilk wychodził swoją własną ścieżkę.

fot. materiały promocyjne

Drogą pod prąd, pod opieką równie niebanalnie myślącego o muzyce producenta – Roberta Amiriana (NextPop) stworzył ten nieoczywisty stylistycznie album – bardzo udany mariaż popu z alternatywą!
Gracjana, niewątpliwie utalentowanego muzyka, kompozytora, wokalistę i autora tekstów w warstwie literackiej wsparli m.in. Paweł Leszoski i Dominika Barabas. Jest egzystencjalnie, filozoficznie, afirmacyjnie ale też głęboko, życiowo i… nietuzinkowo.

Muzycznie, to propozycja i dla słowików – do słuchania świtem i sów – do wsłuchiwania się po zmierzchu. Warto dla tej płyty zatrzymać czas, skraść kilka chwil dla siebie, zatrzymać świat i pójść własną drogą,
jak samotny wilk atawistycznie podążający za instynktem, z przeszłością w plecaku i z ufnością w przyszłość  – stąd symbolika wilka na okładce albumu i w klipie do tytułowych „Dwóch słów”.

Nasza recenzja płyty “Dwa słowa”:

Gracjan Kalandyk – “Dwa słowa”

Leave a Reply