NiXes prezentują jeszcze jeden singiel “Summer Waves”

Zespół NiXes z Anią Rusowicz prezentują jeszcze jeden singiel z płyty “NiXes”. Tym razem jest to utwór “Summer Waves”, do którego też powstał teledysk.

W rok po premierze debiutanckiego, imiennego albumu projekt NiXes przypomina o sobie teledyskiem do utworu „Summer Waves”. Frywolna, marzycielska muzyka idzie w parze z obrazkiem, którym artyści zabierają słuchaczy na beztroskie wakacje.

NiXes to nowatorski projekt Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie.

Połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego powodują unikatowość i oryginalność tej muzyki nie tylko na rodzimym rynku muzycznym.

 

W muzyce słychać inspiracje sceną australijską i takimi zespołami, jak Tame Impala czy Pond. Zaskoczeniem jest to, że artystka kojarząca się silnie z bigbitowym brzmieniem, tu sięgnęła po zupełnie odmienne środki artystycznego wyrazu. Nawet dla wprawnego ucha słuchacza lub fana Ani odbiór tej muzyki może być kompletnym zaskoczeniem.

“Próżnym może okazać doszukiwanie się analogii miedzy big-bitem a niXes” – jak twierdzi sama artystka. Nietypowości projektowi dodają również teksty w języku angielskim, nawiązujące do kosmosu i metafizyki.

Lista utworów:
1. Hole in the Universe
2. Circles
3. In the Middle of the Rainbow
4. Summer Waves
5. Don’t You Wanna
6. Exorcisms
7. Missing at Sea
8. Happy Pills
9. Galaxy Sounds
10. Paper Plane

 

Leave a Reply