“Miasto tonie” kolejnym singlem zespołu Lorien

“Miasto Tonie” to tytuł nowego singla warszawskiego zespołu Lorien, promującego ich nowy album “Sny moje”. Płyta ukazała się pod naszym patronatem.

Lorien o utworze “Miasto tonie”:  “Miasto jest jak krwiożercza machina, która wciąga w swoje tryby człowieka. Anonimowość wyzuwa mieszkańców z moralności i empatii, a pęd życia nie pozwala zastanowić się, po co to wszystko”.

fot. materiały promocyjne (Grzegorz Bak)

Zespół dobrze znany koneserom mrocznego rocka za sprawą aktywnej działalności w latach 1995-2005. Grupa regularnie wówczas koncertowała i występowała na festiwalach.

 

Jej nagrania obecne były w radiu i telewizji, a pozytywne recenzje dwóch pierwszych płyt (“Lothlorien”, 1998 i “Czarny Kwiat Lotosu”, 2002) znalazły się w wielu portalach i czasopismach muzycznych.

Po ośmiu latach przerwy Lorien wznowił działalność i ze świeżą energią przystąpił do pracy nad nowym materiałem. W dzisiejszych muzycznych rozwiązaniach muzycy LORIEN sięgają nie tylko do gotyckich korzeni. Wśród inspiracji muzycznych wymieniają zespoły reprezentujące bardzo różne gatunki (m.in . Dead Can Dance, Tricky, Faith No More), a ich twórczość to szeroko pojęty rock alternatywny, w którym pobrzmiewają echa trip hopu, metalu, folku i muzyki orientalnej. Całości dopełniają niezwykle klimatyczne teksty Ingi Habiby, w których przeplatają się zarówno wątki o charakterze ogólnym (religia, kultura, relacje międzyludzkie), jak i te o charakterze osobistym.

Ostatnie lata działalności upłynęły pod znakiem świetnie przyjętych koncertów( bardzo dobra recenzja jednego z występów w czasopiśmie “Teraz Rock”) granych wspólnie między innymi z zespołami: Opozycja, Batalion d’Amour, Artosis czy Pornografia.

Obecny skład:

Piotr Kazała – gitara, śpiew (1995-2000, od 2013)

Rafał Głogowski – perkusja (1996-1998, od 2013)

Inga Habiba – śpiew (1996-2005, od 2013)

Dariusz Goc – gitara basowa (od 2014)

Krzysztof Szmytke – lira korbowa, skrzypce (od 2015)

Dodaj komentarz