Lyric video “Dreamer (Thanks To You My Friends)” Michała Szpaka

Michał Szpak zaprezentował kolejny singiel z ostatniego albumu “Dreamer”. Tym razem jest to tytułowy „Dreamer (Thanks To You My Friends)”.

Do piosenki powstało lyric video. 30 listopada płyta “Dreamer” ukaże się także w wersji winylowej.

Przypomnijmy, że pierwszym singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo był utwór „Don’t Poison Your Heart”, który swoją premierę miał pod koniec listopada zeszłego roku. W krótkim czasie utwór stał się przebojem m.in. przez prawie dwa miesiące goszcząc często na pierwszym miejscu Listy Przebojów Radia Zet, czy też zdobywając tytuł Przeboju Roku 2017 na portalu Interia.

Drugi singiel promujący album  to „King Of The Season” – tekst piosenki opowiada o próżnych, chciwych ludziach, którzy kiedy mija ich „pięć minut” okazuje się że są samotni i przegrani.

Następny singiel to tytułowy utwór albumu „Dreamer (Thanks To You My Friends)”.

Nowy album Michała Szpaka jest zróżnicowany – od mocnych rockowych brzmień po nastrojowe ballady. Album brzmi świeżo i nowocześnie, jednocześnie nawiązuje do dobrych tradycji muzycznych. Sam wokalista obdarzony mocnym głosem, momentami  zaskakuje spokojniejszą interpretacją wokalną jak choćby w utworze „Let Me Dream”. “Dreamer” to album bardzo dojrzały muzycznie, okraszony „żywym” graniem. Mimo, iż poszczególne piosenki zahaczają o różne gatunki stylistyczne, płyta jest spójna.

Poprzedni album Michała Szpaka spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem, uzyskał statut Platynowej Płyty a utwór „Color Of Your Life” stał się diamentowym singlem. Twórcy i producenci, którzy stoją za sukcesem  albumu „Byle Być Sobą” – Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska – tworzyli i wyprodukowali również najnowszy album „Dreamer”, w nagraniu płyty wzięło  udział łącznie 19 muzyków.

Płyta ukazała się również w wersji specjalnej z zupełnie nową okładką i zmienioną oprawą graficzną oraz dodatkowymi utworami w wersji live.

 

Trasa koncertowa Michała Szpaka:

> 17.12.2018 Wrocław, Teatr Muzyczny Capitol
> 14.01.2019 Łódź, Teatr Muzyczny
> 15.01.2019 Lublin, Centrum Spotkania Kultur
> 16.01.2019 Szczecin, Filharmonia w Szczecinie – sala symfoniczna
> 21.01.2019 Warszawa, Teatr Roma
> 10.02.2019 Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka
> 11.02.2019 Poznań, Aula UAM
> 24.02.2019 Kraków
> 15.02.2019 Chicago, USA
> 10.03.2019 Częstochowa, Filharmonia Częstochowska im. B. Hubermana
> 27.04.2019 Wiedeń, Austria

Jedna odpowiedź do “Lyric video “Dreamer (Thanks To You My Friends)” Michała Szpaka”

  1. Cały album Michała super 👍już nie mogę doczekać się koncert w Poznaniu😀Byłam w Toruniu było fantastycznie😍

Leave a Reply