Premiera płyty “Migawka” Meli Koteluk

Mela Koteluk wraca po czteroletniej przerwie z albumem „Migawka”. Nową płytę, która ukazała się 9 listopada zapowiadał singiel „Odprowadź”.

Na płycie znalazło się jedenaście utworów, które powstały na przestrzeni ostatnich miesięcy, z dala od miasta i codziennego zgiełku. Autorką wszystkich tekstów jest Mela, muzyka natomiast powstała w kolektywie – odpowiada za nią cały zespół.

Producentem płyty jest Marek Dziedzic, z którym Mela współpracowała także przy poprzedniej płycie. W nagraniach udział wzięli: Tomek „Serek” Krawczyk, Tomek Kasiukiewicz, Robert Rasz, Piotr Zalewski, Marek Dziedzic oraz goście: Sandra Kopijkowska, Skubas i Fair Play Quartet.

 

 

Początki muzycznej przygody Meli Koteluk sięgają czasów, gdy jako nastolatka wzięła udział w warsztatach muzycznych, podczas których poznała Elżbietę Zapendowską. Znana m.in. z Idola specjalistka od emisji głosu zaproponowała Meli współpracę. Wokalistka zostawiła więc rodzinne strony i wyruszyła do Warszawy, by rozpocząć swoją przygodę z muzyką. Przed 2012 rokiem, kiedy wydała swój debiutancki album „Spadochron”, można ją było usłyszeć np. w chórkach Gaby Kulki. Pierwszy studyjny krążek pokrył się platyną, dotarł też na szczyt Oficjalnej Listy Sprzedaży w Polsce. Rok później na gali Fryderyków została uhonorowana w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Artysta Roku”.

W listopadzie 2014 roku usłyszeliśmy po raz pierwszy „Migracje”. Trzynaście piosenek, w tym kawałek „Żurawie origami”, który dotarł na szczyt listy przebojów radiowej Trójki. Podobnie jak debiutancki album, „Migracje” pokryły się szybko platyną.

Leave a Reply