Zespół Spitfish debiutuje z płytą “Penny Dreadful”

Spitfish jest świeżym projektem, jednak na pokładzie mają doświadczonych muzyków, udzielających się wcześniej w wielu trójmiejskich muzycznych projektach. Niedawno ukazała się ich debiutancka płyta pt. “Penny Dreadful”.

Zespół z pełną świadomością czerpie z tradycji rocka, ale przekłada go na swój czytelny sposób. Elementy mrocznego grania przywodzą na myśl klimat lat 90. Z każdym uderzeniem czuć zaangażowanie i umiejętne rozłożenie siły ciężkości na poszczególne elementy tych utworów. Dzięki temu pomimo hardrockowej energii, nie zostajemy nadmiernie przytłoczeni całością. Ogromny szacunek za dojrzałość i umiejętność tworzenia energetycznych, rasowych kompozycji.

 

 

SPITFISH powstało na początku 2016 roku w Gdańsku, początkowo jako jedno-osobowy projekt, udostępniając EP złożone z pięciu autorskich kompozycji. Obecna forma Spitfish to trzyosobowy zespół, w którego skład wchodzą Boris Karloff(alias) -bas, głos, Cyril Delevanti(alias)- gitara, i A.J.(alias) – perkusja.Muzyka Spitfish to połączenie rockowego brzmienia, punkowego zacięcia, melodii… z domieszką groteski starego horroru.

“Spitfish jest mroczną fanaberią pełną symboliki, zamkniętą w ramy melodyjnego rocka. Groteska starego horroru podana jest tu w bardzo zgrabny piosenkowy sposób. Jednak nie dajcie się zwieść, gdyż jest tu coś więcej. Pomiędzy wersami rock’n’rolla czyha ukryte pod maską jeszcze jedno dodatkowe oblicze. Mimo że otoczony aurą symboliki koncept zespołu znają tylko jego członkowie, delektujcie się tym jak muzycznie zostanie on Wam podany ze sceny” – jak mówi o sobie Spitfish.

Leave a Reply