Maciej Maleńczuk z teledyskiem do piosenki “Nalej jej”

Znany z rock’n’rollowego życia Maciej Maleńczuk nigdy nie miał problemu z opowiadaniem o swoich problemach z używkami. Ostatnio pytany w wywiadach o singiel „Nalej jej” promujący album „the Ant” stwierdza „Wszyscy jesteśmy alkoholikami”. Utwór pochodzi z najnowszej płyty wokalisty pt. “The Ant”.

 

fot. materiały promocyjne

 

W „Nalej jej” skupia się jednak na problemie alkoholowym kobiet. To piosenka opisująca to, co zaobserwowałem wśród młodych kobiet, czyli alkoholizm. Mało która młoda kobieta przyzna się, że ma problem z alkoholem, a rzeczywistość, która nas otacza pokazuje, że właśnie tak jest. Stwierdziłem, że jest to problem wart podjęcia – mówi wokalista.

Maciej Maleńczuk to twórca wielkoformatowy, wielokrotnie nagradzany Złotą i Platynową Płytą, który swoją artystyczną wizję opiera na świetnie brzmiącym, silnym wokalu w połączeniu z lekką i bardzo chwytliwą melodią gitar i instrumentów dętych.

Artysta podkreśla, że prace nad „The Ant” były intensywne, ale przyniosły artyście mnóstwo satysfakcji. „Tym razem nie jest już to ‘for idiots’. Być może ‘from Idiots’, ale jazz już od dawna jest za mądry. Dostajesz słuchaczko/słuchaczu do ręki krążek, któremu poświęciłem dużo pracy, ćwiczeń na instrumentach, czasu na przemyślenia i logistyki. Był to dla mnie rodzaj wyzwania, którego się podjąłem. Miłego słuchania. Może nie wszystko od razu. Dwa, trzy numery i pauza na myślenie…taka to nienapisana teoria, żeby słuchacz myślał i z tego powodu słuchał.” – mówi Maleńczuk.

Nasza recenzja płyty “The Ant”:

Maciej Maleńczuk – “The Ant”

Tracklista “The Ant”:

 1. Ant
  2. Fajnie
  3. Lizard
  4. French Love
  5.Black Powder
  6.Cygan
  7. Nalej Jej
  8. Gastroscopy
  9. Russian Love
  10. Long Good Bye

Leave a Reply