Andrzej Korzyński nagrodzony podczas Soundedit Festiwal i premiera specjalnej płyty

Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji Soundedit Festiwalu, wybitny polski kompozytor muzyki filmowej, aranżer i pianista Andrzej Korzyński otrzyma prestiżową statuetkę Człowieka ze Złotym Uchem.

Jednocześnie podczas festiwalu odbędzie się premiera specjalnej płyty wybitnego kompozytora, na której usłyszymy obok premierowych utworów, remiksy Hatti Vatti i Das Komplex

“Mój pomysł na Festiwal Soundedit od zawsze był prosty – robić rzeczy takie, których nie robiono wcześniej”. Pomysł na to, by gościem Festiwalu był Andrzej Korzyński nosiłem w sobie od dawna. Również sporo czasu zajęło mi opracowanie całego dnia przeznaczonego dla młodszej publiczności. Oczywiście, w niedzielę 28 października zapraszamy nie tylko dzieci”.

 

“Zapraszamy każdego, kto ceni muzykę skomponowaną przez laureata nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” oraz miło wspomina filmy o „Panu Kleksie”. Będą koncerty, projekcje, spotkania i warsztaty. Przypomnę jeszcze tylko, że już w sobotę, po występie Giorgio Morodera na scenie pojawi się Andy Votel, który zaprezentuje wizualno-muzyczną interpretację muzyki i filmów o Ambrożym Kleksie” – mówi Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit.

Narodowe Centrum Kultury, które od wielu lat promuje jego twórczość (współprodukcja filmu dokumentalnego „Zagubiony diament”, rozdział o artyście w książce „Antologia polskiej muzyki elektronicznej”, spotkanie z artystą w ramach organizowanego przez NCK Winylobrania w Kordegardzie), wydaje specjalną płytę winylową, prezentującą pięć niepublikowanych dotąd utworów kompozytora oraz dwa remiksy w wykonaniu reprezentantów ekstraklasy polskiej muzyki klubowej – Das Komplex i Hatti Vatti.

Płyta ukazuje się w formacie winylowym, a jej premiera odbędzie się podczas Festiwalu Soundedit 2018 w Klubie Wytwórnia w Łodzi, w dniach 25-28 października 2018 r. Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się specjalne spotkanie z kompozytorem, prowadzone przez Marka Horodniczego z NCK.

Projekt graficzny okładki: Dawid Ryski.

 

Leave a Reply