Natalia Nykiel prezentuje klip do piosenki “Łuny”

Wyjątkowe, ekstrawaganckie stylizacje na tle modernistycznego osiedla Gaudi District w Katalonii. Takim obrazem Natalia Nykiel postanowiła opatrzyć swój najnowszy singiel „Łuny”.

Klip nie opowiada konkretnej historii, ale ilustruje zjawisko coraz większej anonimowości, zamknięcia na innych w nowoczesnym świecie.
Natalia Nykiel od początku swojej artystycznej drogi dużą wagę przywiązywała zarówno do Muzyki, jak i kwestii wizualnych. Najnowszy teledysk do jej utworu „Łuny‟ jest nie tylko potwierdzeniem tej tezy, ale wręcz stawia obraz na równi z muzyką.

fot. materiały promocyjne

“Chcieliśmy pobawić się modą, architekturą i całkowicie skupić na stronie wizualnej, tym razem bez fabuły. Oprawa od zawsze była dla nas bardzo istotna, dlatego założenie było takie, że to ona odegra tu najważniejszą rolę ” – Tak mówi o klipie Natalia Nykiel.

Całość kręcono na wyjątkowym osiedlu Gaudi District w Katalonii. Tamtejsze budynki zaprojektowane zostały przez Ricardo Bofilla, który stworzył osiedle w stylu modernistycznym, a jego cechą charakterystyczną jest to, że każdy budynek ma tu inny, wyrazisty kolor. To właśnie ten projekt Bofilla stał się głównym motywem teledysku i determinował to, co wydarzy się na pierwszym planie.

Za koncepcję teledysku odpowiedzialni są Łukasz Zabłocki i Zuza Słomińska.
Natalia Nykiel wydała do tej pory dwa krążki: „Lupus Electro‟ oraz ubiegłoroczną „Discordię”. Utwór „Łuny‟ to jej najnowszy singiel, przy którym, podobnie jak w przypadku poprzednich produkcji, nad warstwą muzyczną pracowała z Michałem „Foxem‟ Królem. Z kolei za tekst odpowiada debiutujący też muzycznie Andrzej Mrozek.

Leave a Reply