Premiera debiutanckiej płyty zespołu MÓW

30 września, dzięki słowackiej wytwórni Hevhetia ukazała się debiutancka płyta zespołu Mów pt. „Historie zebrane”. Album ukazał się pod naszym patronatem.

“Bum! Bang! Łup! Już 30.09!
Nie wiemy, jak ogłasza się dzień wypuszczenia w świat płyty – bo to nasza pierwsza. Ale “Historie zebrane” właśnie stają się rzeczywistością! Jest radość! Wiele osób przyczyniło się do tego, że ten krążek jest właśnie taki. Dziękujemy! Niech się słucha i idzie w świat!”

 

fot. materiały promocyjne

Na krążku znalazło się 11 piosenek w typowym dla grupy klimacie, nieco niemodnym, zbudowanym na żywym jazzowo – soulowym brzmieniu. Muzyka ta posiada wyraźne elementy ich własnego stylu. Niemal rok temu zespół zrealizował projekt pt “MÓWimy muzyką” czyli cykl trzech etiud dokumentalnych poruszających problemy społeczne (“Jestem zbieraczem”, “Ciężar” i “Oka błysk”).

Zespół MÓW to czwórka kreatywnych artystów, którzy dzięki swoim pasjom i talentom potrafią przenieść słuchaczy w cudowny świat muzyki. Soulowe brzmienie i dające do myślenia teksty gwarantują odbiorcom niezapomniane chwile refleksji i spojrzenia na rzeczywistość z dystansu. Mów’owa muzyka jest pełna emocji, nie tylko tych ciepłych i radosnych ale także zuchwałych i buntowniczych, jest jak życie – niejednostajna i zaskakująca.

MÓW to teksty i melodie Ani okraszone nietuzinkowymi dźwiękami Agi i chłopaków.

Dodaj komentarz