Pierwsza płyta zespołu Latające Pięści

“Procedury Wewnętrzne” to tytuł pierwszej długogrającej płyty warszawskiej formacji Latające Pięści.

fot. materiały promocyjne

Swoją muzykę określają jako progresywny punk lub ekstremalny pop a sami o sobie piszą:

Nie jesteśmy kumplami z podwórka. Nie jesteśmy kolegami z pracy. Wielkie to ryzyko nazwać się i określić. CHCEMY BYĆ PO PROSTU! To że spotkaliśmy się gdzieś kilka lat temu to tylko określenie miejsca w czasie.

Jesteśmy poza czasem. Jesteśmy poza gatunkami muzycznymi. Gdyby nas nie było, trzeba było by nas wymyślić. Jest nas trzech, a to święta cyfra. Każdy z nas jest inny, a to świetna zaleta. Naszym językiem atomowa wibracja basu. Naszym wyznaniem wiary eksplozja rytmu. Naszą twarzą nasze słowa. Jesteśmy Latające Pięści.”

Grupa powstała w lutym 2011 roku w Warszawie. Pierwszy koncert zagrali 1 lutego 2012 roku, a w tej chwili mają ich na koncie ponad siedemdziesiąt, głównie w stolicy, ale również w Krakowie, Puławach i Świnoujściu, gdzie biorąc dwukrotnie udział w festiwalu FAMA, zdobyli nagrodę Tryton dla największej osobowości artystycznej w 2012 roku i wyróżnienie „Dostaliby nagrodę, gdyby w zeszłym roku nie dostali Trytona” w roku kolejnym.

Również w 2013, teledysk do utworu „Meat Me At The Love Parade” zrealizowany przez Pawła Czarneckiego, zdobył Grand Prix na Festiwalu Filmowe Zwierciadła w Ostrołęce i nominację do Nagrody Yach w kategorii Innowacja.

W maju 2014 roku zespół zdobył główną nagrodę na Nowodworskim Festiwalu Rockowym. Później wystąpili w Gnieźnie, Aleksandrowie Kujawskim, Lublinie, Gdańsku na Fląder Festiwal, Jarocinie w ramach konkursu zespołów, Kazimierzu Dolnym na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, Sopocie na festiwalach Heroes Of Vintage i Sopot Fringe, oraz w Poznaniu na Spring Break, a także na wspólnych koncertach z takimi zespołami jak Super Girl and Romantic Boys, Dick4Dick, Kinsky czy Masturbator. W lipcu 2015 roku zespół wypuścił w eter mini album zatytułowany „Maksisingiel”.

W styczniu tego roku Latające Pięści wydały klip do utworu “Fluoksetyna” w reżyserii Pawła Czarneckiego. Teledysk został zrealizowany za pomocą… skanera do dokumentów!

8 października (poniedziałek) Latające Pięści zagrają koncert promocyjny w warszawskim klubie CH25 (Chłodna 25): https://www.facebook.com/events/1094756747365445/

muzyka: Michał Głowacki, Paweł Kowalski, Mateusz Urbański

tekst: Mateusz Urbański

Leave a Reply