Premiera mini-albumu projektu We Are Polarized

Black Art Wave – tak określa swój gatunek nowo powstały projekt muzyczny o nazwie We Are Polarized. 28 września ukazał się ich debiutancki mini-album o pt. “Inkub”.

fot. materiały promocyjne

We Are Polarized to elektroniczno-neoklasyczny projekt, który narodził się wiosną tego roku, a już kilka miesięcy później zadebiutował na żywo podczas festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia w Lublinie. Podczas występu zabrzmiały utwory z debiutanckiej EP’ki, która dziś trafiła do wszystkich popularnych serwisów muzycznych, takich jak Spotify, czy iTunes, ale przede wszystkim można ją pobrać w serwisie BandCamp zupełnie za darmo.

Na EP’kę składa się pięć kompozycji utrzymanych w mrocznej stylistyce tytułowego “Inkuba” – jak pisze sam zespół: “upadłego anioła uwodzącego kobiety podczas snu”. Cechą wspólną wszystkich utworów jest ich melodyjność oraz nietypowe połączenie eterycznego brzmienia klasycznych instrumentów z surową, energetyczną elektroniką. Tak piszą o sobie sami członkowie zespołu:

“We Are Polarized to zderzenie dwóch światów, magnetyzm przeciwieństw, harmonia kontrastów. Wyrażamy swoją ideę poprzez własny styl Black Art Wave scalający skrajne gatunki muzyczne. Neoklasyka, elektronika, metal – to tylko część z nich”.

Zespół tworzą: pianistka M. Laure, kontrabasista Grako oraz wokalistka Claire X. Współtwórcami materiału są Em (drugie klawisze) i Forrest (wiolonczela).

Leave a Reply