Nowy teledysk Arka Jakubika promujący płytę “Szatan na Kabatach”

Arek Jakubik zaprezentował trzeci singiel pt. “Niemost”, pochodzący z solowej płyty “Szatan na Kabatach”. Przypomnijmy, że objęliśmy patronat medialny nad tym krążkiem.

Solowy projekt Arka Jakubika jest oryginalną propozycją, jakiej na polskim rynku muzycznym znaleźć nie sposób. Ten niepokorny, ciągle poszukujący artysta nie ogląda się na panujące mody i trendy, robi swoje. Wydaje się, że jego ekstrawagancki pomysł na solowy album wkracza na obszary, których nikt w tym kraju jeszcze nie eksplorował.

fot. materiały promocyjne

Płyta jest bez wątpienia ambitną, momentami zaskakująco przebojową, ale skierowaną do wyrobionego słuchacza propozycją, gdzie muzycznie panuje absolutny eklektyzm. Od cyber punka, przez elektro-pop, techno, czy post new wave.

Arek Jakubik tym solowym albumem stylistycznie odcina się od swojego zespołu Dr Misio. Szuka innych środków wyrazu. Fani mogą się poczuć mocno zaskoczeni zwłaszcza, że zaledwie rok upłynął od premiery ostatniej płyty “Zmartwychwstaniemy”. Przy albumie “Szatan na Kabatach” Jakubik ewidentnie odwołuje się do swoich idoli z lat 80-tych: Joy Division, Krafwerk, Bauhaus czy Cabaret Voltaire. Współtwórcą płyty jest Kuba Galiński, producent muzyczny wielu uznanych artystów takich jak: Ania Rusowicz, Ania Dąbrowska, Janusz Panasewicz, Piotr Rogucki, Jamal, Hey, Wilki czy właśnie Dr Misio. Galiński jako swoje inspiracje do płyty “Szatan na Kabatach” podaje: Moon Duo, Ariel Pink, Sleaford Mods czy The Smiths.

 

Nasza recenzja płyty “Szatan na Kabatach”:

Arek Jakubik – “Szatan na Kabatach”

 

Słowa: Arkadiusz Jakubik, Krzysztof Varga

Muzyka: Jakub Galiński, Arkadiusz Jakubik

Leave a Reply