Holly Blue z teledyskiem do “Telepop” i zapowiedzią płyty

Holly Blue przedstawia video do piosenki “Telepop” i zapowiada trzecią płytę.

“Telepop” to  kontynuacja  teledyskowej trylogii zapowiedzianej przez zespół – opowieść o tajemniczej walizce krążącej po świecie. Dokąd tym razem pojedzie walizka? Kogo spotka na swojej drodze? Co się wydarzy po jej otwarciu? Zobaczcie sami.

Za realizację i produkcję teledysku odpowiada sam zespół. Zdjęcia powstały w ich rodzinnym mieście – Mysłowicach.

fot. materiały promocyjne

“Telepop” pomimo przyjemnej melodyjnej formy muzycznej to piosenka o trudnych relacjach, szczerości, powrotach i szukaniu swojego miejsca. Zaśpiewana w duecie damsko-męskim tworzy wyjątkowy, intymny klimat. Jak piszą autorzy tekstu:

“Nasze relacje przypominają pole bitwy. Wysyłamy zwiadowców, w lodówce trzymamy granaty ręczne, a kuchnię na pół dzieli drut kolczasty.”

Trzeci album Holly Blue, “Guntanamo” ukaże się z początkiem roku 2019. Znajdzie się na nim 8 premierowych piosenek napisanych w ojczystym języku + dodatki.

Istotną zmianą w stylistyce zespołu jest gościnny występ wokalisty i autora tekstów – Bartka Woźniczko a.k.a Dzik, znanego z zespołów Gutierez, Milcz Serce i Mofoplan.

Sonia Kopeć to wokalistka zespołu Holly Blue –  tria pochodzącego ze Śląska, które założyła w 2011 wraz z bratem Krystianem i Emilem Blantem muzykiem i producentem znanym m.in. z grup Gutierez i The Marians.
Muzyka zespołu, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami. Debiutancka płyta zespołu pt. „First Flight” ukazała się jesienią 2012 r.
Po wydaniu płyty zespół grał wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. W 2013 roku wystąpił na festiwalu SOPOT TOPtrendy i zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich. Piosenki zespołu grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz znalazły się na składankach „Sealesia 1″ i „Sealesia 2″, „Mysłowice Dobrze Brzmiące” oraz „Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition 2014″.

W 2016 zespół powraca z nową płytą „UpBeat” Jednym z producentów nowego albumu jest Eddie Stevens, znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7.

Tracklista:

1. Wygnani z miasta

2. Telepop

3. Guantanamo

4. Wampiry

5. Najgorszy

6. Judo i boks

7. Sprężyna

8. Jak dynamit

Leave a Reply