Fonetyka prezentuje premierowy utwór “Karate Kid”

Wcześniej trio, dziś już jako kwartet, warszawska Fonetyka robi to, czego nie odważył się wcześniej żaden polski zespół – wiersze legendarnego poety Rafała Wojaczka i Andrzeja Bursy muzycy uczynili tekstami piosenek. Mają na koncie także płyty z tekstami Ciechowskiego. Teraz przyszedł czas na premierowy repertuar.

 

fot. materiały promocyjne

 

“To, co robimy rodzi wiele skrajnych emocji” – mówi Mysław, lider zespołu. W 2016 roku ukazała się ich płyta pt. “Ciechowski” z tekstami artysty, do których najwybitniejszy poeta polskiego rocka nie skomponował muzyki.

Fonetykę trudno zaklasyfikować do konkretnego gatunku muzycznego. Jeśli byłyby konieczne jakieś ramy, z definicji zespołowi najbliżej do polskiej alternatywy. W muzyce Fonetyki nie ma rockowego hałasu, nie ma tu kalkomanii i obliczonych z rzemieślniczą precyzją hitów – to muzyka do słuchania i do myślenia. Priorytetem grupy jest przekaz, teksty muszą być wybitne. Fonetyka “Ciechowski” to album złożony z dziewięciu utworów, w których artyści głównie poruszają tematy metafizyczne i komentują współczesną polską rzeczywistość.

Tym razem zespół postawił na w pełni premierowy repertuar, czego pierwszą odsłoną jest utwór pt. “Karate Kid”.

Skład zespołu: Daniel Zaklikowski – gitary Mirek Piechota – bas Bartek Lutostański – bębny Mysław – voc

Leave a Reply