Zespół Same Suki zbiera fundusze na wydanie drugiej płyty

Ceniona warszawska grupa folkowa Same Suki szykuje się do wydania drugiej płyty studyjnej. Zanim jednak to się stanie, zespół musi zebrać fundusze na wydanie krążka, który ma się ukazać już w październiku. Album promuje utwór “No Name”.

Akcja crowdfundingowa na portalu Polakpotrafi.pl (https://polakpotrafi.pl/projekt/same-suki-wydanie-drugiej-plyty) potrwa do 15 września. Premiera krążka planowana jest na październik 2018 roku.  

 

fot. Bartek Muracki

Oto, co Same Suki piszą o nowym albumie “Ach, Mój Borze”: 

“Płyta ‘ACH, MÓJ BORZE’ to podsumowanie naszej zespołowej pracy ostatnich trzech lat –wspaniałych, burzliwych, pełnych podróży i muzyki. Razem obserwowałyśmy zmieniający się dookoła nas świat i czerpałyśmy inspirację do tworzenia nowych, pełnych kobiecej siły piosenek. 

Punktem wyjścia są dla nas polskie melodie ludowe – te zasłyszane na podwórkach, te nauczone w rodzinnym domu i te znalezione w książkach etnograficznych. Dopisujemy do nich własne teksty, śpiewając o tym, co tu i teraz – tak jak robiono to dawniej. O tym co nas łączy, dzieli, porusza, roztkliwia, daje siłę do bycia sobą. Na płycie znajdzie się też parę piosenek do fantastycznych tekstów tradycyjnych. Oprócz znanego już instrumentarium, m.in. naszej matczynej suki biłgorajskiej, na krążku pojawią się nowe instrumenty – kaszgarski rawap, lira grecka, log-drum, baraban, bodhran, djembe, kazu. Na płycie “ACH, MÓJ BORZE” wciąż będziemy mówić swoim własnym głosem o tym, co tu i teraz, ponieważ nadal pragniemy grać własną, niczemu i nikomu niepodporządkowaną muzykę. Muzykę, która powstaje z chęci wyrażania siebie taką, jaką się jest, bez cenzury.”

Płytę “ACH, MÓJ BORZE” nagrał następujący skład: 

Magdalena Wieczorek – wokal, gitara, kazu
Helena Matuszewska – suka biłgorajska, głos
Marta Sołek – suka biłgorajska, lira grecka
Justyna Meliszek – wiolonczela, chórki
Patrycja Napierała – bębny obręczowe, cajon, log-drum, baraban, djembe, stopa perkusyjna, perkusjonalia

Leave a Reply