ZPAV przyznał kolejne ZŁOTE I PLATYNOWE wyróżnienia

ZPAV (Związek Producentów Audio Video) przyznał kolejne wyróżnienia w postaci Złotych i Platynowych płyt za sprzedaż na poziomie 15 tysięcy i 30 tysięcy egzemplarzy. Wybraliśmy polskie albumy.

fot. Facebook (Organek)

1. Męskie Granie 2017. Na ogromnym sukcesie tegorocznej trasy koncertowej “Męskiego Grania”, zyskała ubiegłoroczna składanka piosenek z poprzedniej trasy. Motywem przewodnim była wtedy piosenka “Nieboskłon” z Organkiem, Brodką i Roguckim. Album uzyskał status Platyny.

2. Sarsa – “Pióropusze”. Płyta, a także singiel “Volta” uzyskały status Złota, czyli sprzedał się w nakładzie 15 tysięcy egzemplarzy. Album ukazał się w maju ubiegłego roku i przyniósł wokalistce też inne przeboje – “Bronię się” i “Motyle i ćmy”.

 

 

3. Złota Płyta dla albumu “Stare jak nowe: 25 przebojów na 25-lecie” Elektrycznych Gitar. Album ukazał się w 2014 roku, jednak dopiero teraz zyskał sprzedaż na poziomie 15 tysięcy.

 

 

4. Złota płyta dla albumu “INSOMNIA” PlanBe. Album ukazał się we wrześniu 2017 roku.  Pierwsze legalne wydawnictwo PlanBe odsłania zarówno ciemną jak i jasną stronę nocnych przemyśleń artysty, okraszonych nostalgicznymi wspomnieniami przeszłości, rozmyśleniami o przyszłości i surowej analizy teraźniejszości.

 

 

5. Złota Płyta dla albumu “LOT NA CAŁE ŻYCIE”Dixon37. “Lot na całe życie 213” to wznowienie kultowej płyty warszawskiej grupy Dixon37. Reedycja zawiera dodatkowy utwór “Nie zamulaj”. Debiutancki album mokotowsko-ursynowskiej ekipy Dixon 37. „Lot na całe życie” to wspólny projekt piątki raperów: Safula, Kafara, Michrusa, Kulfona i Resta.

Gościnnie na płycie pojawiają się między innymi: Wilku, Bilon, Żary (Hemp Gru/JLB), Włodi (Molesta/Ewenement), Pjus (2cztery7), Dżambodżet, Miodu (Jamal), Wigor (Morwa), Siuwaks, Iwan (TZWM), Pono (ZIP/Zipera) oraz DJe: Grubaz, Technik (Gruba Technika), Dobry Chłopak.

 

6. Platynowa Płyta dla albumu “Noc w wielkim mieście” – Jazz Band Młynarski-Masecki. Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona – najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa – najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.

 

 

Leave a Reply