Premiera płyty Holaka i nowy teledysk

W piątek 10 sierpnia premierę miał nowy album Holaka zatytułowany “Dożyłem 25 lat i nie będę nic zmieniał”. Z tej okazji ukazał się teledysk “Kuzyn ziomka z podstawówki” do piosenki z Włodim, gdzie gościnnie pojawił się w nim aktor Łukasz Garlicki.

Płyta jest już dostępna w sklepach muzycznych oraz serwisach streamingowych. Limitowana edycja zawiera nie wydaną wcześniej fizycznie EP ,,Niecierpliwość”.

fot. Jacek Narkielun

Przez ostatnie tygodnie HOLAK dawał swoim fanom możliwość śledzenia ostatniego etapu prac nad najnowszym wydawnictwem prezentując kolejne wersje okładki, tracklisty oraz dokumentację z sesji w studiu. Mateusz postawił na konsekwencję i poszukiwanie spójnego języka dla albumu, odpowiada również za jego oprawę graficzną oraz koncepcje teledysków, a całość ukazuje się pod jego własnym labelem.

Gościnnie wsparli go: Włodi, Jan-rapowanie, Ralph Kaminski oraz Frosti Rege. Muzyka powstała we współpracy producenckiej z Maxem Psują.

HOLAK – muzyk gitarowego zespołu Kumka Olik oraz hip-hopowego duetu Małe Miasta. Autor tekstów dla projektu SONAR. Producent muzyczny mający na koncie współpracę z takimi raperami jak W.E.N.A. czy Ten Typ Mes. Grafik projektujący okładki między innym dla Happysadu, Smolika czy Wojtka Mazolewskiego.

Zajmuje się również projektowaniem odzieży dla wytwórni Alkopoligamia. Introwertyk. Mateusz uwielbia zaskakiwać. W Walentynki 2017 roku, bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi, ukazał się jego długo wyczekiwany solowy album. Tytuł ,,The Introvert” nie był jednak dostępny na stojakach z płytami, tylko… na półkach z prasą muzyczną. Został on bowiem wydany w formie magazynu z CD, stanowiącymi nierozłączną całość. To z tym krążkiem zagościł na scenach takich festiwali jak Open’er, Polish Hip-Hop Festival, Up To Date czy Kraków Live.

Zaledwie kilka miesięcy po wydaniu albumu ukazała się ,,Niecierpliwość” – konceptualna EP-ka z zupełnie premierowym materiałem od Holaka. Jest ona ilustrowana przez 15-minutowy teledysk, w którym życie i twórczość Mateusza przeplatają się z jego wspomnieniami.

Leave a Reply