Projekt Tęskno z producentem Duitem. i premierowy utwór

Tęskno to projekt muzyczny wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Jak same mówią: “piszemy piosenki po polsku, łącząc brzmienia, melodie i dźwięki za którymi nam tęskno”. Premierowy utwór “Razem” wyprodukował Duit.

Najnowszy utwór został nakręcony analogowo, będąc naturalnym efektem współpracy między duetem Tęskno i producentem Duitem. Delikatnie, zmysłowo, nieco leniwie, przy tym niezwykle urokliwie prezentuje się ich wspólna propozycja. Gdzieś pomiędzy sensualnym popem, a charakterną klasyką.

fot. Karolina Konieczna

 

Joanna Longić zaistniała na polskiej scenie muzycznej z projektem Bemine. Premierowa emisja utworów z debiutanckiej „EP-ki” odbyła się w radiu BBC, w audycji BBC Introducing poświęconej obiecującym twórcom. Obok chłodnej bezkompromisowej elektroniki eksperymentuje z brzmieniami akustycznymi, czego najlepszym dowodem jest cover z kwartetem smyczkowym utworu Meli Koteluk pt. „Fastrygi” w aranżacji Hani Rani.

Hania Rani – Hanna Raniszewska, rocznik 1990, pianistka, kompozytorka, aranżerka, mieszkająca między Warszawą a Berlinem. Jako pianistka jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występowała na takich scenach koncertowych jak Filharmonia Narodowa czy Teatr Wielki w Warszawie oraz poza granicami m.in. w Niemczech, Finlandii, Szwecji, Islandii, Włoszech czy Litwie. Do jej najświeższych osiągnięć należą wygrana konkursu Firestone Headliners of Tomorrow oraz wyróżnienie specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Filmu, Muzyki i Idei “Transatlantyk” w Łodzi. Od 2012 współtworzy duet z wiolonczelistką Dobrawą Czocher. Owocem tej współpracy jest album “Biała flaga” wydany we wrześniu 2015, z nowymi aranżacjami utworów Grzegorza Ciechowskiego na fortepian i wiolonczelę.

fot. Karolina Konieczna

Leave a Reply