Krzysztof Zalewski z kolejnym singlem z płyty “Zalewski śpiewa Niemena”

W sieci właśnie ukazał się klip promujący drugi singiel Krzysztofa Zalewskiego z albumu „Zalewski śpiewa Niemena”. Teledysk do utworu „Jednego serca”, to nakręcona z rozmachem opowieść o pełnej zwrotów relacji dwojga ludzi. Zdjęcia odbyły się w hiszpańskim Bilbao, a reżyserem jest Piotr Onopa, ten sam, który stworzył obraz do piosenki „Miłość Miłość”.

fot. materiały promocyjne (Przemek Dzienis)

 

„Za każdym razem kiedy śpiewam ten utwór na żywo myślę sobie jak niesamowite jest to, że utwór napisany pół wieku temu do wiersza sprzed 150 lat wciąż „działa” i wzrusza nie tylko publiczność, ale i nas na scenie. Ta piosenka nigdy się nie zestarzeje. Jestem szczęściarzem, że mogę ją śpiewać z Natalią i Pauliną Przybysz przy akompaniamencie tak świetnych muzyków.

A klip? Cóż – po raz kolejny jestem oczarowany talentem Piotra Onopy, z którym miałem przyjemność pracować przy utworze „Miłość Miłość”. Moim zdaniem obrazek, który Piotr stworzył do „Jednego serca” to dzieło sztuki. Polecam z całego (nomen omen) serca i zapraszam na koncerty, gdzie dajemy się ponieść magii tego utworu i za każdym razem wykonujemy go trochę inaczej.” – dodaje Krzysztof Zalewski.

W styczniu 2018 roku ukazała się płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, na której znajduje się 15 utworów, a wśród nich „Jednego serca”. Zalewski do tych pieśni podchodzi z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił ich do góry nogami, nie wymyślał aranżacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności, całą energię. Powstała aktualna, świeżo brzmiąca płyta, gatunkowo rozpięta pomiędzy hard rockiem a białym soulem, z niezbyt głęboko ukrytymi pokładami słowiańskiej melancholii.

Właśnie trwa trasa promująca album „Zalewski śpiewa Niemena”.

10.08. OLSZTYN Amfiteatr im. Czesława Niemena | SOLD OUT
29.08. WROCŁAW Narodowe Forum Muzyki
30.08. WROCŁAW Narodowe Forum Muzyki | SOLD OUT

02.09. KRAKÓW ICE
07.09. WARSZAWA Teatr Roma | SOLD OUT
10.09. WARSZAWA Teatr Roma
23.09. POZNAŃ Sala Ziemi
24.09. TORUŃ Jordanki
25.09. GDAŃSK Filharmonia Bałtycka

01.10. SZCZECIN Filharmonia w Szczecinie
08.10. ŁÓDŹ Teatr Wielki
09.10. KATOWICE NOSPR
11.10. RZESZÓW Filharmonia Podkarpacka
12.10. LUBLIN Centrum Spotkania Kultur

Leave a Reply