Reedycje płyt zespołu Kobranocka

13 lipca ukazała się reedycja płyty “Sterowany jest ten świat”, a w czerwcu do sprzedaży trafił ponownie krążek “SPOX!” zespołu Kobranocka.

Ostre rockowe granie, piękne ballady, poruszające teksty – tak w kilku słowach można opisać płytę “Sterowany jest ten świat” zespołu Kobranocka.

Po raz pierwszy album ukazał się w 2006 roku i zdobył uznanie nie tylko wśród fanów grupy. Krążek to piętnaście piosenek utrzymanych w charakterystycznym dla Kobranocki klimacie oraz cover utworu “Mówię Ci, że” z repertuaru Tiltu. Teraz w zremasterowanej wersji płyta “Sterowany jest ten świat” brzmi jeszcze lepiej i mocniej.

Kobranocka to zespół rockowy, który powstał w 1985 roku w Toruniu. Początkowo nazywali się… “Latający Pisuar”.

 

Do ich największych przebojów trzeba zaliczyć piosenki “Ela, czemu się nie wcielasz”, “I nikomu nie wolno się z tego śmiać”, a także nieśmiertelny utwór “Kocham Cię jak Irlandię”.

Kobra nie może sobie przypomnieć, czy piosenka “Kocha Cię jak Irlandię” zaczynała czy raczej wieńczyła nagranie drugiego albumu (“Kwiaty na żywopłocie”), pamięta za to dość dokładnie, w jakich okolicznościach powstała. “Na mega kacu tuż po przebudzeniu. Automatycznie, jakby odruchowo, jeszcze w półśnie sięgnąłem po gitarę. Proces twórczy trwał może dwie minuty. A tekst leżał sobie obok, na wierzchu. Jakby czekał…” – fragment zaczerpnięty z książki “Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę. 200 najważniejszych utworów polskiego rocka” (J.Skaradziński / K.Wojciechowski).

Leave a Reply