Zespół SALK prezentuje live video do najnowszej piosenki “Herkules”

SALK zaprezentował live video do najnowszej piosenki pod tytułem „Hercules”. Utwór zapowiada drugi album, który zespół zaplanował na przyszły rok.

Piosenka „Hercules” stanowi przedsmak nowego materiału, którego wydanie zespół zapowiada na rok 2019. „Jest to utwór z rodziny herosowatych, z rzędu technowatych, z rodzaju niedokońcasmutnych” – tak w charakterystyczny dla zespołu sposób, została definiowana piosenka na profilu SALK, na Facebooku.

fot. materiały promocyjne

W tworzeniu piosenki wzięli udział wszyscy członkowie zespołu. Autorami muzyki są: Michał Sarapata, Mateusz Sarapata i Marcela Rybska, a słowa napisał Kamil Kwidziński – manager SALK.
Nagranie zostało zarejestrowane w krakowskim Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”, przez ekipę Solvay Nocą. Autorem scenografii jest Jacek Dudek.

 

SALK (Selkie And the Lighthouse Keepers) rozpoczęli działalność w 2015 roku Krakowie. Nazwa zespołu powstała na bazie inspiracji animacją „Song of the Sea” i mitologią celtycką. SALK to połączenie instrumentów tradycyjnych z nowoczesnymi brzmieniami, w którym słowo pisane wchodzi w pełną symbiozę z dźwiękiem. Zespół może poszczycić się wygraną w konkursach, organizowanych przez Skoda Auto Muzyka i Radio Kraków.

W roku 2016 roku wystąpił podczas 53. KFPP w Opolu, gdzie został uznany za jedną z najciekawszych propozycji wśród Debiutów. Występował także podczas: Open’er Festival, OFF Festival, Europejskich Targów Muzycznych „Co Jest Grane”, Spring Break Festival, SeaZone, Soundrive Festival. Ma za sobą również trasę koncertową na Islandii. W 2017 roku, w wytwórni Nextpop, ukazał się debiutancki album SALK pt. „Matronika”.

Leave a Reply