HOLAK z nowym singlem i zapowiedzią płyty

“Dożyłem 25 lat i nie będę nic zmieniał” to drugi album Holaka, który ukaże się 10 sierpnia 2018 r. Mateusz zaprosił fanów do wglądu w proces kończenia płyty, prezentując im kolejne wersje okładki, tracklisty oraz dokument z pracy w studiu, a także zapraszając wybrańców na odsłuch miksów.

Całość powstała we współpracy producenckiej z Maxem Psują.

Na krążku usłyszymy gościnnie takie nazwiska jak: Włodi, Jan-rapowanie, Ralph Kaminski oraz Frosti Rege.

 

Kolejnym singlem, do którego powstał teledysk został utwór “Ćwiczenia z zapominania”.

 

HOLAK – muzyk gitarowego zespołu Kumka Olik oraz hip-hopowego duetu Małe Miasta. Autor tekstów dla projektu SONAR. Producent muzyczny mający na koncie współpracę z takimi raperami jak W.E.N.A. czy Ten Typ Mes. Grafik projektujący okładki dla takich artystów jak Happysad, Smolik czy Wojtek Mazolewski. Zajmuje się również projektowaniem odzieży dla wytwórni Alkopoligamia. Introwertyk. Mateusz uwielbia zaskakiwać.

W Walentynki 2017 roku, bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi, ukazał się jego długo wyczekiwany solowy album. Tytuł ,,The Introvert” nie był jednak dostępny na stojakach z płytami, tylko… na półkach z prasą muzyczną. Został on bowiem wydany w formie magazynu z CD, stanowiącymi nierozłączną całość. To z tym krążkiem zagościł na scenach takich festiwali jak Open’er, Polish Hip-Hop Festival, Up To Date czy Kraków Live.

Zaledwie kilka miesięcy po wydaniu albumu ukazała się ,,Niecierpliwość” – konceptualna EP-ka z zupełnie premierowym materiałem od Holaka. Jest ona ilustrowana przez 15-minutowy teledysk, w którym życie i twórczość Mateusza przeplatają się z jego wspomnieniami.

 1. GTA
  2. Pastelowy Power Ranger
 2. Do zobaczenia do jutra
 3. Ćwiczenia z zapominania
 4. Kuzyn ziomka z podstawówki (feat. Włodi)
 5. Bluza (feat. Jan-rapowanie)
 6. Miłość
 7. Literki (feat. Frosti Rege)
 8. Najlepsze Najgorsze Wakacje (feat. Ralph Kaminski)
 9. Smile
 10. Moje błędy to ziomal
 11. Stresscredit
 12. Niedoczekanie
 13. Wakacje są od tego, by się uczyć

 

Leave a Reply