AIMO prezentuje EPkę “Hedo Maso”

AIMO to wokalistka, która określa swoją muzykę jako “muzyczny eksperyment, elektronika z poezją”. Jednym z singli promujących jest piosenka “Na linii bioder” z gościnnym udziałem Swiernalisa.

Epkę pt. “Hedo Maso” wypełniły cztery utwory z pogranicza chilloutu i synthpopu. Elektronikę połączono tu z czytelnie zobrazowaną akustyką gitary Dariusza Słomińskiego. Warto zwrócić uwagę na zimny, nieco niepokojący klimat każdej z kompozycji. Za wszystkie kompozycje i teksy odpowiada sama wokalistka. Szczyptę smaku dodaje bardzo dobra produkcja. Dzięki temu całość prezentuje się świeżo, ale z podtekstem organicznych brzmień.

Teksty obrazują dosyć intymne historie, z czego “Na linii bioder” to swoisty erotyk. Jak pisze Swiernalis o piosence:

“Dziś gdy się kładłem słychać już było ptaki. Idealny na takie właśnie chwile – nowy, chilloutowy numer od AIMO, gdzie miałem przyjemność dołożyć trochę głosu.”

fot. Maja Kopa

AIMO debiutowała na Festiwalu Łódź Miastem Talentów, na którym zajęła drugie miejsce. Zagrała też na Enea Spring Break Festiwal, Songwriter Łódź Festiwal, International Boat of Culture Festival czy 41 Krakowskich Reminiscencjach Teatralnych. Jest także finalistką XII in Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego z utworem “Ciało”.

W październiku 2016 wydała debiutancką EPkę pt. “OMIA”.
Pod koniec stycznia 2017 w ramach Ekspresowych Sesji Nagraniowych Radia Łódź wokalistka zarejestrowała kolejny mini album pt. “RADIO”. Premiera jej najnwszej EPki “Hedo Maso” miała miejsce 7 czerwca 2018 i można ją nabyć w wersji fizycznej.

 

Leave a Reply