Administratorr Electro powraca z nowym utworem i zapowiedzią płyty

Właśnie ukazała się pierwsza zapowiedź nowego albumu Administratorra Electro, nad którą objęliśmy patronat. Piosenka pt. “Rzepak” to premierowy utwór, do którego pojawił się też klip.

“Pod względem muzycznym udało się nam osiągnąć rezultat, który wymarzyłem sobie w momencie założenia AE, czyli klasyczne elektro z dobrymi polskimi tekstami” – mówi Bartosz „Administratorr” Marmol. “Każda płyta AE przybliżała nas do tego momentu i słychać tam ewolucje muzyczną, która zaprowadziła nas właśnie do “Przemytnika”.

fot. materiały promocyjne

 

Podobnie jak w przypadku poprzednich płyt za produkcję muzyczną albumu odpowiada Magda i Robert Srzedniccy z warszawskiego studia Serakos.

Administratorr Electro to trio powołane do życia w 2013 r. przez Bartosza „Administratorra” Marmola, który poza realizowaniem się w macierzystej formacji Administratorr oraz współpracą z Lesławem (Komety) przy projekcie “Piosenki o Warszawie”, poszukuje wciąż nowych brzmień i form prezentacji własnej twórczości. Wynikiem tych poszukiwań jest właśnie AE, w skład którego, obok Marmola, wchodzą także: Paweł Kowalski (Stop mi!, Latające Pięści, Amarok) oraz Kuba May.

Nowa płyta, tak jak poprzednie wydawnictwa, odnosi się do autobiograficznych motywów z życia Bartosza „Administratorra” Marmola. Tym razem za tło dla tekstów posłużyły historie zaczerpnięte żywcem ze Stadionu Dziesięciolecia, gdzie w plecakach wielu osób zamiast mądrych książek znalazły się butelki z lewym alkoholem, ukraińskie papierosy i wszystko inne co można było tam kupić.

ADMINISTRATORR ELECTRO zdążył nas już przyzwyczaić do charakterystycznego stylu swoich tekstów, które odgrywają główną rolę w twórczości grupy i ten schemat będzie kontynuowany w „Przemytniku”.

Leave a Reply