Zespół NA TAK powraca z nowym singlem “Szminka”

Lubelskie trio Na Tak zaprezentowało „Szminkę”, czyli kolejny singiel zapowiadający czwartą już płytę, która ukaże się za kilka miesięcy.

“Szminka” to zmysłowa piosenka opowiadająca o pragnieniu zatrzymania na wieczność najbardziej intymnych chwil dwojga ludzi. O przywiązaniu i namiętności, które manifestują się tu i teraz. Tekst jednak należy odbierać z przymrużeniem oka. Muzycznie kompozycja utrzymana została w electro-popowym stylu.

fot. materiały promocyjne

Grupa Na Tak ma na swoim koncie trzy albumy studyjne oraz udział w finale programu “Must Be The Music” w 2016 roku. Muzyka zespołu nawiązuje stylistycznie do kilku nurtów: new wave, krautrocka, popu, muzyki alternatywnej i klubowej.

Oto, co sam zespół pisze o swojej twórczości:

“Tworząc muzykę nie sugerujemy się stylem, nie martwimy się jak otagować utwór. To, co robimy wynika z tego, z czego wyrośliśmy. Sądzimy, że nasza muzyka to kontynuacja nurtu new wave. Jesteśmy romantykami (ciągle wierzymy, że można zmieniać świat), a eksperymenty rodem z krautrocka są bliskie naszemu sercu. To nastawienie sprawia, że chwilami brzmimy jak Orbital w Funny Break, innym razem jak połowa zespołu Madness na wiejskiej zabawie.

Na początku Na Tak był rozwinięciem eksperymentalnego duetu MEM. Słowo miało być nowym początkiem, dopełnieniem instrumentalnej, do tej pory, muzyki. Zmieniał się skład, raz powiększał, to znowu malał. Momentem przełomowym stało się wydanie pierwszego albumu „Na Raz”, który zamyka cały ten okres od 2009 do 2012. Dwanaście piosenek ujawniających romantyczne nastawienie do świata i wiarę w mądrość człowieka przemieniły grupę ludzi poszukującą swojego stylu w dojrzałe trio Na Tak.

Zaraz po wydaniu Na Raz rozpoczęliśmy pracę nad nowymi utworami, a na początku 2013 r. wystartowaliśmy z pierwszymi koncertami ujawniając nasze nowe świeże oblicze. W grudniu 2013 wydaliśmy drugi album pt.”13″, który w podsumowaniu rocznym Gazety.pl zajął piąte miejsce”.

Dyskografię Na Tak uzupełnia wydany w 2016 roku krążek „Ewolucja”.

Skład zespołu:
Dorota Krempa – głos, syntezator
Sebastian Napierała – gitara, syntezator, laptop, saksofon
Piotr Kala – gitara basowa, tekst

Jedna odpowiedź do “Zespół NA TAK powraca z nowym singlem “Szminka””

Leave a Reply