Zespół Sonbird zapowiada EPkę premierowym utworem “Hel”

W poszukiwaniu letnich propozycji natknęliśmy się na premierową piosenkę grupy Sonbird pt. “Hel”. Utwór zapowiada także EPkę, która w wersji fizycznej ukaże się na przełomie czerwca i lipca.

“Sonbird EP” zawiera trzy dotychczasowe single zespołu (“Ląd”, “Głodny” oraz najnowszy “Hel”) oraz dwa bonusowe nagrania w specjalnych wersjach.

Sonbird tego lata zaprezentują się między innymi podczas OFF Festival w Katowicach, trasy Męskie Granie, Rock in Summer w Warszawie, Hej Fest oraz w ramach innych wydarzeń, które nie zostały jeszcze ogłoszone.

fot. materiały promocyjne

Zespół coraz śmielej radzi sobie na polskiej scenie muzycznej. Ich propozycja pt. “Głodny” zyskał dużą popularność i przychylność mediów, a także fanów. Piosenkę obejrzano na YouTubie ponad 228 tysięcy razy. Lekko gitarowe granie, indierockowa otoczka i młodzieńcza werwa sprawiają, że każda z ich kolejnych piosenek prezentuje się jeszcze lepiej. Przy wsparciu Jazzboy Records mogą zajść wysoko.

Sonbird tworzy czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku trafnie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Ich dotychczasowy dorobek sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego. Debiutancka płyta, której możemy spodziewać się jeszcze w tym roku, zapewne wyniesie zespół wysoko.

Słowa: Dawid Mędrzak, Kamil Osobniak

Muzyka: Dawid Mędrzak, Kamil Worek, Maciej Hubczak, Tomasz Kurowski

 

Leave a Reply