Bartas Szymoniak w interpretacji “Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni

23 czerwca 2000 roku zginął tragicznie Bogdan Łyszkiewicz – lider i założyciel legendarnej formacji Chłopcy z Placu Broni. W 18 rocznicę jego śmierci Bartas Szymoniak prezentuje nagraną za pomocą własnego aparatu mowy i gitary Michała Parzymięso, nową wersję jednego z najbardziej znanych utworów tej grupy pt. “Kocham Wolność”.

Dzięki uprzejmości Anny Łyszkiewicz – matki legendarnego artysty, do utworu powstał również teledysk, zrealizowany w przestrzeniach przepięknej miejscowości Sajzy na Mazurach.

fot. Milena Lenarczyk

Jak mówi Bartas Szymoniak:

” Wybór nie był przypadkowy. Twórczość Łyszkiewicza wywarła na mnie ogromny wpływ a “Wolność” była pierwszym utworem usłyszanym przeze mnie w radiu w wieku zaledwie kilku lat. Śpiewałem go także będąc w zespole Sztywny Pal Azji, z którym wystąpiłem podczas jedynego jak dotychczas Festiwalu Bogdana Łyszkiewicza w Olsztynie pod Częstochową. Nasza interpretacja jednego z tekstów Artysty ” Słońce gdy jadę szosą”, znalazła się także na specjalnej składance zatytułowanej “Odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza”, z udziałem wielu gwiazd polskiej sceny. To był dla mnie prawdziwy zaszczyt.

Kiedy na jednym z koncertów wykonałem “Wolność” beatboxem,, ludzie bardzo szybko zaczęli domagać się powtórzenia go w kolejnych. Uważam też, że twórczości tej wielkiej postaci w przestrzeni medialnej jest zdecydowanie za mało, stąd pomysł nagrania własnej wersji tego utworu”.

“KOCHAM WOLNOŚĆ”

Muzyka i słowa – Bogdan Łyszkiewicz
wykonanie – Bartas Szymoniak / Michał Parzymięso
scenariusz i reżyseria – Bartas Szymoniak
zdjęcia i montaż – Michał Jaskulski
realizacja – Out Production
mix i mastering – Marcin Szwajcer
realizacja nagrania – Sławek Lutyński

Leave a Reply