Zapowiedź płyty Basi Hetmańskiej

8 czerwca ukaże się cyfrowo EPka Basi Hetmańskiej. Premiera fizyczna płyty będzie miała miejsce 22 czerwca. Na albumie znajdzie się pięć utworów ze starannie wyselekcjonowaną muzyką elektroniczną.

Objęliśmy patronat medialny nad tym wydarzeniem. Wydawcą będzie Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

Jak opowiada wokalistka:

“Zawsze gdzieś w głębi mojego serca grała właśnie taka muzyka. Często wybierałam się w rejony alternatywnych dźwięków połączonych z elektroniką. W pewnej chwili poczułam, że już dosyć tego milczenia, ze mam w sobie tyle muzyki i słów, ze to moment aby się nimi podzielić.

 

Siadałam, pisałam na początku bez przekonania i z lekkim niepokojem. Jednak słowa zaczęły wychodzić co raz odważniej. Powstawały całe ciągi zdań. Wiedziałam, że wraca dobry czas. Zaczęłam pisać coraz szybciej i więcej. Tak powstały teksty na moją EPkę. Ukryła się w nich miłość o którą trudno walczyć, pewność siebie, której tak wszyscy potrzebujemy. Piszę o niezależności, o kruchości życia i świecie, który nas zaskakuje.

Muzycznie spotkałam się kolejny raz z Michałem Kushem, z którym łapiemy idealne porozumienie. Michał dał mi ogromne mentalne wsparcie, którego potrzebowałam na tym etapie tworzenia. Nasze dźwiękowe docierania przynoszą efekty do których razem się uśmiechamy. Ukończony materiał dał mi nową pewność siebie, wprowadził świeżość w moje życie artystyczne i spowodował, że uwierzyłam, że to do zawsze dążyłam.

Muzyka i słowa powstawały równolegle, starałam się w nich ująć wszystkie swoje doświadczenia nabyte przez lata, tak by słuchacz mógł je poczuć a czasami może znaleźć w nich siebie, identyfikować się z nimi”.

Leave a Reply