Premiera płyty niecodziennego projektu Tulia i autorski singiel

Już 25 maja ukaże się debiutancki album zespołu ludowego Tulia zatytułowanego po prostu “Tulia”. Panie zasłynęły z zaskakującej wersji piosenki “Nieznajomy” z repertuaru Dawida Podsiadło.

Grupę Tulia tworzą młode, ale bardzo doświadczone artystki z gruntownym muzycznym wykształceniem, czyli Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak.

Dziś prezentujemy Wam premierowy i w pełni autorski utwór pt. “Jeszcze Cię nie ma”.

Wszystko zaczęło się w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów “Enjoy The Silence”. Cover wykonały cztery niezwykle uzdolnione dziewczyny ze Szczecina.

 

Wielu fanów przecierało oczy ze zdumienia, a komentujący wręcz nalegali, by grupa nagrała kolejne utwory w unikatowej stylistyce . I tak narodził się zespół Tulia. Ich muzyka to połączenie klasycznych białych głosów charakterystycznych dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszej produkcji muzycznej.

Płytę wypełnią głównie niezwykle oryginalne wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło. Dziewczyny z TULII nie chcą jednak ograniczać się do interpretacji tylko cudzego repertuaru w związku z tym nie zabrakło też własnych kompozycji.

Przedsprzedaż płyty jest już dostępna w sklepach internetowych.

Leave a Reply