Miuosh i Smolik we wspólnym projekcie

25 maja ukaże się płyta “Miuosh / Smolik / NOSPR”. Ten album to wynik spotkania dwóch osobowości podczas koncertu z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Obok Miuosha i Smolika będzie można na nim usłyszeć wielu znamienitych gości, którzy dołączyli do nich na katowickiej scenie – Katarzynę Nosowską, Piotra Roguckiego, Natalię Grosiak, Keva Foxa i Kasię Kurzawską. Singlem promującym została piosenka “Wizje”, gdzie pojawił się Piotr Rogucki. Utwór zawiera fragment kultowej “Nocy komety” z repertuaru Budki Suflera.

Od czasu, gdy Miuosh zagrał po raz pierwszy z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w ramach projektu MIUOSH x JIMEK x NOSPR, jego twórczość wciąż ewoluuje, a raper śmiało bawi się konwencjami, przekraczając granice gatunków. Na jego płytach oprócz hip-hopu wybrzmiewa także rock, pop czy muzyka elektroniczna, a do współpracy często zaprasza artystów z na pozór odległych muzycznie światów – m.in. Katarzynę Nosowską, BAJM, czy Piotra Roguckiego.

W 2018 roku postanowił połączyć siły z jednym z najwybitniejszych polskich producentów – Andrzejem Smolikiem, którego muzyka stanowi mieszankę subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami. Nazwisko Smolika nierozerwalnie związane jest jednak nie tylko z doskonałymi dźwiękami, ale również z najświeższymi trendami i nowoczesną elegancją.

Spotkanie dwóch tak nietuzinkowych osobowości musiało zaowocować projektem niezwykłym, o czym świadczy fakt, że w 12 minut wyprzedały się bilety na wszystkie trzy koncerty w ramach MIUOSH / SMOLIK / NOSPR. Kolaboracja ta różni się od wcześniejszych dokonań Miuosha na scenie katowickiego NOSPR-u.

Raper oddał w ręce producenta swoje najważniejsze w dorobku utwory, a Smolik, wbrew oczekiwaniom wielu, wmieszał w nie wiele mocnych, rockowych i elektronicznych brzmień, które połączone zostały z symfonicznymi dźwiękami orkiestry pod kierownictwem Jana Stokłosy.

Lista utworów:

1. PRODUKCJA

2. NEONY

3. PERSEIDY

4. NISKO

5. TRAFFIC feat. Piotr Rogucki

6. WIZJE feat. Piotr Rogucki

7. UDERZENIE/TU

8. PZK

9. CHICAGO

10. TRAMWAJE I GWIAZDY feat. Katarzyna Nosowska

11. ALUNIA feat. Natalia Grosiak

12. MIASTO SZCZĘŚCIA feat. Natalia Grosiak

Bonus:

13. CLOSE YOUR EYES feat. Kasia Kurzawska

14. MIND THE BRIGHT LIGHTS feat. Kev Fox

15. NIE MAMY SKRZYDEŁ

Jedna odpowiedź do “Miuosh i Smolik we wspólnym projekcie”

Leave a Reply