Arshenic z nowym teledyskiem i zapowiedzią płyty

Trójmiejska formacja Arshenic opublikowała kolejną zapowiedź nowej płyty studyjnej, której premiera jest zaplanowana na jesień tego roku. Tym razem zespół zaprezentował bardzo widowiskowy teledysk do piosenki “Unspoken”.

Grupa Arshenic opublikowała klip o lękach i pragnieniach. Niektórzy powiedzą, że ten teledysk jest szalony, dla zespołu jest wyrazem wolności. “Unspoken” dostępny jest na platformach cyfrowych: http://soundline.biz/ArshenicUnspoken

 

fot. materiały promocyjne zespołu

Zespół Arshenic powstał w 2006 roku w Trójmieście. W 2007 roku zarejestrował materiał na EP „W plecy nóż”. Grupa zagrała liczne koncerty, między innymi na Międzynarodowym Koncercie Młodych Talentów (Kappeln – Niemcy) oraz na zakończenie Neptunaliów wraz z Milczeniem Owiec i Homo Twist.

W 2008 roku zespół nagrał kolejną płytę promocyjną „Lilie” i promował ją podczas koncertów z zespołami Closterkeller, podczas Abracadabra Gothic Tour i Artrosis, podczas Gothic Diamonds Tour. W tym samym roku utwory z tego wydawnictwa zajęły II miejsce w V Ogólnopolskim  Przeglądzie Zespołów Rockowych „Konfrontacje 2009”. Podsumowaniem tego okresu było zajęcie III miejsca w konkursie „Zespół Roku 2009” prowadzonym przez portal Rockz.pl.

W 2011 roku Arshenic wystąpił w programie „Must Be The Music II” wykonując cover utworu Lady Gagi „Paparazzi” w wersji metalowej.

W lutym 2017 Arshenic opublikował singel “Monster” zapowiadający drugą długogrającą płytę grupy. W ramach działalności wspierającej pomoc zwierzętom zespół nagrał teledysk do utworu w OTOZ ANIMALS schronisku CIAPKOWO w Gdyni.

Leave a Reply