Romantycy Lekkich Obyczajów i ich trzecia płyta

Już 20 kwietnia ukaże się trzecia płyta zespołu Romantycy Lekkich Obyczajów – duetu, który tworzą Adam Miller i Damian Lange.

Album pt. “Neoromantyzm” to rozwinięte, dojrzalsze brzmienie i uderzające w poetykę teksty. W ich pierwszych singlu “Neoromantyzm” usłyszycie gościnnie Krzysztofa “Grabaża” Grabowskiego, lidera formacji Pidżama Porno i Strachy na Lachy.

Ten utwór prezentuje bardziej alternatywny, ale też subtelniejszy w wymowie wydźwięk. Piosence towarzyszy teledysk zrealizowany w całości przez Adama Millera – oniryczny obraz miłosnego trójkąta znakomicie nawiązuje swoim nastrojem do piosenki.

fot. Piotr Doweyko

Po niemal pięciu latach przerwy od ich ostatniego wydawnictwa “Kosmos Dla Mas”, spędzonych na torowaniu sobie drogi z ciasnych pubów na sceny dużych festiwali, Romantycy powracają w wielkim stylu, zaskakując swoją najnowszą płytą – “Neoromantyzm”. Poetyckie teksty Damiana Lange i Adama Millera kultywujące werteryzm, symbolizm i mistycyzm, doskonale współgrają z akustycznymi i alternatywnymi brzmieniami.

Na płycie znajduje się 12 wielobarwnych kompozycji, w których muzycy ponownie oddalają się od sielankowego stylu pierwszej płyty, stawiając co chwila najważniejsze pytania o miłość i sens istnienia. Oprócz Grabaża muzyków wspiera wspiera Łukasz Przyborowski (Enej).

Muzyka: Damian Lange, Adam Miller

Trąbka: Łukasz Przyborowski – zespół Enej

Mix: Adam Miller, Błażej Domański / Studio 7

Mastering: Błażej Domański / Studio 7

Realizacja nagrań Grabaża: Smoku / Studio AS One

Spis utworów:

1. Ceppeliny
2. Kobietotalizm
3. Dotknij Żaru 
4. Neoromantyzm
5. Zwilż
6. Morfeusz
7. Dom (Tęsknię)
8. Taki Raj
9. Tsunami
10. Przyszła Zaspana
11. Karaluchy
12. Outro

Leave a Reply