Fisz Emade Tworzywo z teledyskiem do “Kanterstrajk”

“Kanterstrajk” to druga premierowa piosenka z płyty pt. “Numer 1”, gdzie znaleźć możemy przekrojowy materiał z dotychczasowej działalności hip – hopowej braci Waglewskich. Album jest w sprzedaży od 9 marca.

Drugim nowym utworem był “Zwykły”, który bardziej przybliżał nas do twórczości z pierwszych dokonań Fisza Emade Tworzywo. “Kanterstrajk” już nie jest tak łatwy do zaklasyfikowania. Na ile oddaje ducha wczesnych dokonań, a ile jest w tym ich współczesnej działalności? Oceńcie sami.

fot. materiały promocyjne

Przypomnijmy, że “Numer 1” był naszą Płytą Tygodnia.

Z naszej recenzji:

Płyta Fisza Emade pt. “Numer 1” to retrospekcja tego, co bracia stworzyli na przestrzeni lat jako kolektyw ściśle hip-hopowy. Dlatego też podwójny album zawiera nagrania z lat 2000 – 2011. Późniejsze projekty wyłamywały się z ram ściśle rapowych i nie pasowałyby do tego przeglądu.

Dostaliśmy zestaw chronologicznie uporządkowany, zaczynamy więc od płyty “Polepione dźwięki”. “Polepiony”, “Huragan” i “Czerwona sukienka” to dziś fundament ich twórczości. Fisz wtedy podpisujący się tylko własnym pseudonimem, od początku współpracował z bratem, który odpowiedzialny był za muzykę. Nie inaczej było przy pierwszych nagraniach.

Słuchając kolejnych propozycji z lat następnych, łatwo zauważyć jak forma muzyczna zaczynała się rozrastać, a efekt ścisłego hip-hopu przybierał nawet eksperymentalną formę, czego dowodem jest chociażby utwór “Tysiąc pięćset sto gwiazd”.

Leave a Reply