Kasia Kokoryn łączy pop z nostalgicznymi dźwiękami w monumentalnym „Czas mi wybaczy”!

„Czas mi wybaczy” to utwór otwierający debiutancką płytę Kasi Kokoryn zatytułowaną  „Sygnał wysłany do Księżyca”. Za produkcję odpowiada ceniony muzyk i producent Tomek Harry Waldowski.

fot. Konewka Studio

Najnowszy singiel Kasi Kokoryn to bardzo odważne posunięcie – w dobie krótkich utworów i świata szybkich filmików w social mediach z pewnością niełatwo zatrzymać uwagę na utworze trwającym ponad 8 minut. A jednak tak się dzieje. Artystka w towarzystwie Tomka Waldowskiego rozpościera skrzydła, a producent znalazł dla niej przestrzeń na tworzenie muzyki wyrafinowanej, ale wciąż dostępnej. „Czas mi wybaczy” jest również wyjątkową podróżą w głąb siebie.

Byłam wtedy nad jeziorem z moją córką. Miałam za sobą gorszy dzień, ogólnie trudny moment w życiu. Czułam się dosłownie przełamana na pół i wtedy zaczęłam nucić: »złamałam dzisiaj siebie na pół…« Chwilę później w dyktafonie była już połowa utworu. Dzień później poszłam do studia Harry’ego, usiadłam przed starym pianinem i mówię: „Tomek, napisałam balladę na pianino.” Finalnie niewiele z tej ballady zostało, utwór dojrzewał i zmieniał się w trakcie tworzenia. Nie planowaliśmy prawie 9-minutowej mini suity, ale to emocje i muzyka nas tam zabrały. Harry miał miliony pomysłów i jedyne, co mu powiedziałam, to: »nie mamy przecież żadnych ograniczeń. – opowiada Kasia Kokoryn.

„Czas mi wybaczy” opowiada o tym, jak trudno podejmować dobre decyzje, bo nawet one czasami również wiążą się z dyskomfortem czy bólem. W życiu można mieć wszystko to, co społecznie uchodzi za spełnienie, a jednak wciąż odczuwać pragnienie czegoś więcej. Kasia śpiewa o prawie do realizacji marzeń, z szacunkiem do innych i do siebie. Mimo że czasami sami to prawo sobie odbieramy, tonąc w różnych stereotypach.

„Czas mi wybaczy” to istny kalejdoskop emocji i muzycznych barw. Utwór otwiera nadchodzący album Kasi Kokoryn, który ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Kompozycja wybrzmi również w musicalu „Dopamina”, którego artystka jest autorką. Już 19 lutego będzie można usłyszeć ją podczas koncertu premierowego płyty w Śląskim Teatrze Impresaryjnym imienia Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

[mat. prasowe]

Posłuchaj w serwisach: 👉 https://nextmusic.ffm.to/czasmiwybaczy

 

Zostaw odpowiedź