Taneczna wizja końca świata. Bury prezentuje singiel „Dens Makabry”

Bury zaprasza na „Dens Makabry”, czyli taneczną wizję końca świata. To drugi utwór, który zapowiada debiutancki album artystki.

fot. materiały prasowe

Najnowszy electropopowy singiel tworzy hipnotyczną oprawę dla apokaliptycznej opowieści o upadku człowieczeństwa. Artystka stawia słuchaczom niewygodne pytanie: gdzie kończy się humanitaryzm, a zaczyna walka o życie? Czy w każdym z nas drzemie cząstka egoizmu, którą musimy wydobyć, by przetrwać? Energetyczny, buntowniczy beat oparty na brzmieniu syntezatorów z lat 80. zmusza do ruchu, podczas gdy tekst konfrontuje nas z ciemną stroną ludzkiej natury.

Współautorami tekstu i muzyki są Bury oraz Kacper Jużyk. Kacper odpowiada także za produkcję, miks i mastering. Wspólnie nadali apokaliptycznej wizji  hipnotyczne, taneczne brzmienie.„Dens Makabry” to drugi z singli zapowiadających debiutancki album „Ja Julia”, którego premiera zaplanowana jest na maj 2026 roku.

Bury (Julia Bury) – polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Za dnia studentka i miłośniczka wszystkich żyjątek. Hipnotyzujący głos, niepokorna dusza. Dzięki Pani Zosi z przedszkola, która nie dała jej wyjścia, jest związana z muzyką od najmłodszych lat.

 

„Wariatka – dziewczyna, która nie wstydzi się, że czuje mocniej” – Bury [WYWIAD]

 

Zostaw odpowiedź