Julia Wieniawa z nowym utworem “Sobą tak”. Pierwszy singiel wydany poza Kayaxem

Utwór „Sobą tak” otwiera zupełnie nowy rozdział w muzycznej drodze Julii Wieniawy. Artystka zakończyła współpracę z wytwórnią Kayax, jednak firma fonograficzna uważa inaczej.

Letni wiatr, lipcowe zachody słońca, ciepłe wieczory… w towarzystwie nowej piosenki Julii Wieniawy. Drodze, która jeszcze nieraz nas zaskoczy.

fot. Dorota Szulc

Jeszcze nigdy się nie czułam sobą tak – śpiewa w refrenie najnowszego utworu Julia Wieniawa. Piosenka „Sobą tak” od pierwszych dźwięków emanuję letnim klimatem, a w warstwie tekstowej opowiada osobistą historię, z której bije pełnia wolności i szczęścia, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Julia mówi o swoim nowym utworze:

“Sobą tak” to piosenka, która jest dla mnie jak pierwszy głęboki oddech po wielu zmianach, które nastąpiły w moim życiu. Napisałam ją w przypływie pozytywnych emocji, na wyjeździe z ludźmi, wśród których naprawdę poczułam się sobą. Od długiego czasu nie umiałam napisać żadnej radosnej i lekkiej piosenki, a słowa refrenu „Jeszcze nigdy się nie czułam sobą tak” wypłynęły ze mnie podczas improwizacji. Ten utwór ma dla mnie pewnego rodzaju terapeutyczny wydźwięk. Mam nadzieję, że poczujecie wolność, słuchając tego numeru.

Singiel „Sobą Tak” jest efektem współpracy Julii wraz z Jeremim Sikorskim oraz grupą WOLF HOUSE. (Monika Wydrzyńska, Maurycy Żółtański, Jeremi Siejka)

To dopiero początek nowych muzycznych propozycji od Julii. Więcej informacji wkrótce.

2 kwietnia na Instagramie Julii Wieniawy pojawiło się oświadczenie. Czytamy w nim, że artystka oficjalnie zakończyła współpracę z wytwórnią Kayax. Przez kilka ostatnich lat to właśnie ona sprawowała pieczę nad rozwojem artystycznym młodej gwiazdy:

Pragnę poinformować, że z dniem dzisiejszym rozwiązałam moją współpracę z wytwórnią KAYAX, tj. spółką Kayax Production & Publishing sp. z o.o. Nie będę komentowała skierowanego przeze mnie do KAYAX oświadczenia o rozwiązaniu współpracy, w tej sprawie proszę o kontakt bezpośrednio z moim pełnomocnikiem. (…) Odnośnie do mojej współpracy z KAYAX wydane zostanie oddzielne oświadczenie.

Dyrektor generalny Kayaxu – Tomik Grewiński uważa, że kontrakt nie wygasł, a Wieniawa jest nadal z nimi związana. Innego zdania jest jednak pełnomocnik wokalistki.

 

Leave a Reply