Tanecznie i z pomysłem. AGE CONNECT & ROCKAWAY z nowym utworem “Disco Knights” [RECENZJA]

AGE CONNECT & ROCKAWAY zaprezentowali drugi wspólny singiel zatytułowany „Disco Knights”. To kolejna taneczna podróż w klimat lat 70.

AGE CONNECT umiejętnie potrafi łączyć stylową muzykę disco z lat 70. ze współczesnością, czego potwierdzeniem jest ich najnowszy singiel “Disco Knights“. To jednocześnie ponowna współpraca bandu z ROCKAWAY, czyli doświadczonym muzykiem, którego charakterystyczny wokal staje się siłą napędową wspólnie nagranego utworu. Wcześniej otrzymaliśmy energetyczny (karnawałowy) kawałek “Sound Station“, a tym razem zespół wpuścił więcej świeżego powietrza, co sprawia, że nowa kompozycja posiada naturalną swobodę istnienia.

fot. materiały prasowe

Zapadający w pamięć, podbity tanecznym pulsem motyw muzyczny powoduje, że numer bardzo szybko wkręca się w naszą podświadomość. Właściwie nóżka sama zaczyna chodzić – warto więc sprawdzić. To przy okazji taki utwór, który można umieścić gdzieś pomiędzy twórczością współczesnego, klubowego zespołu Kamp! a energią znaną chociażby z muzyki granej w Studio 54, czyli nowojorskim klubie nocnym, działającym w latach 1977-1980 (kto zna historię miejsca, ten wie o co chodzi). Dlaczego o tym mowa? Bo twórczość AGE CONNECT & ROCKAWAY, to nie tylko brzmienie, ale styl, energia i szersza idea, na którą składa się właśnie więcej elementów (już sama nazwa bandu na to wskazuje).

Grupa ma pomysł na swoją twórczość, precyzyjnie realizując pewne założenia wynikające nie z wyrachowania, ale potrzeby tworzenia szczerej muzyki. To, co robią ma łączyć pokolenia i właśnie “Disco Knights” jest najbliżej tego, co chcieli osiągnąć. Przy okazji to świetny numer, który idealnie wpisuje się w trwający okres wakacyjno-letni. Jest tanecznie, ale z pomysłem na coś więcej, bo przecież w tle wyczujemy odrobinę funkujących dźwięków podbitych basowym groovem.

Niezmiennie panowie wiedzą jak robić taką muzykę. Tak więc intuicja i doświadczenie podpowiadają im znakomite rozwiązania. Najlepiej słuchać w zapętleniu. Jest moc!

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Po udanym debiutanckim singlu „Sound Station”, AGE CONNECT & ROCKAWAY prezentują swój drugi singiel zatytułowany “DISCO KNIGHTS“. Ten bardzo oczekiwany utwór przenosi słuchaczy w nostalgiczną podróż dyskotekową, oddając esencję tętniącą życiem sceny imprezowej z lat 70.

AGE CONNECT & ROCKAWAY, czyli kolaboracja doświadczonych muzyków, wydaje swój drugi singiel “Disco Knights“. Czerpiąc inspirację ze złotej ery disco, ich muzyka jest połączeniem zaraźliwych beatów, groovy rytmów, soulful melodii i niezwykłego wokalu.

Disco Knights” to pulsujący hymn, który zawiera euforię dyskotekowych parkietów z lat 70. Utwór emanuje zaraźliwą energią, zapraszając słuchaczy do zanurzenia się w świecie rytmu i świętowania. Z funky gitary, groovy ścieżki basowe, rytm synthis & struny i wokalu, AGE CONNECT & ROCKAWAY dostarcza bardzo nowoczesną interpretację ery disco, pozostając wiernym jego istocie. Tekst mówi nam tylko, żeby robić to, co chcemy, czuć się wolnym i tańczyć, kiedy i gdzie chcemy!

Czy jesteś fanem disco lub nowicjuszem w gatunku, “Disco Knights” obiecuje niezapomniane wrażenia, które wykracza poza czas i złapać cię od pierwszej chwili.

Połącz się z AGE CONNECT & ROCKAWAY: Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydaniami, śledząc AGE CONNECT & Rockaway w mediach społecznościowych & www.age-connect.com. Dołącz do dyskusji i podziel się swoimi emocjami za pomocą hashtagu #DiscoKnights.

*****

Słuchaj singla “Disco Knights” w serwisach cyfrowych:  fuego.lnk.to/disconights

 

Leave a Reply