Paweł Tur z przejmującym utworem “Pomysł na dziś” [RECENZJA]

19 czerwca ukazał się nowy, jakże przebojowy singiel Pawła Tura. Utwór “Pomysł na dziś” powstał we współpracy, m.in. z Markiem Kościkiewiczem.

Paweł Tur to wokalista nietuzinkowy, który konsekwentnie podąża własną drogą artystyczną, dosyć regularnie prezentując nowe piosenki. Tym razem postawił on na prostą, całkiem przebojową propozycję, która zyskuje na swojej wartości, dzięki przejmującej opowieści ukrytej w tekście. To wszystko sprawia, że utwór “Pomysł na dziś” pomimo lekkości muzycznej, staje się emocjonalną materią, która w sposób głęboki oplata zaprezentowaną kompozycję (muzyka należy do Radka Bieńkuńskiego). I choć Paweł nie odpowiada za poszczególne elementy tego singla, to całość mocno rezonuje z jego charyzmą, co potwierdza, że jest to bliska mu sytuacja muzyczna.

fot. materiały prasowe

Tekst należy do jednego z najznakomitszych twórców, który posiada łatwość operowania słowem w taki sposób, by tworzyć jasno rozpisaną historię, a przy tym nie razić banałem (“wymyśliłaś sobie kilka ról i często gubisz się w nich / wielbicieli chcesz przy sobie mieć tłum / już poznałem dawno Twój styl”). W muzyce pop wciąż Marek Kościkiewicz ma więc wiele do zaproponowania, czego potwierdzeniem jest właśnie ten numer. Artysta zajął się także produkcją muzyczną, co dodatkowo podwyższa jakość całego wydarzenia.

Pomysł na dziś” to bardzo nośny utwór, który ma szansę stać się przebojem wakacji, choć jego charakter nie jest nadmiernie natarczywy – to starannie wyważona muzycznie propozycja. Być może nie wyróżniająca się czymś szczególnym, ale posiadająca formę, mogącą szybko wpłynąć na wyobraźnię i wrażliwość słuchacza. Tym bardziej, że idzie za tym należyte wykonanie Pawła Tura, który niezmiennie potrafi doskonale odnajdować się w tego rodzaju muzyce środka.

W tym przypadku dobrze, że za łagodnie pulsującymi dźwiękami idzie coś więcej. Zresztą jak zwykle w przypadku wokalisty, potrafiącego trafnie dobierać repertuar do swoich zapatrywań artystycznych. Spróbujcie wejść w ten świat bez większych oczekiwań, wtedy jego twórczość smakuje jeszcze lepiej.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Za produkcję oraz słowa utworu “Pomysł na dziś” odpowiada Marek Kościkiewicz, a za muzykę – Radek Bieńkuński. To emocjonalna podróż przez zawiłości ludzkich relacji, która już czeka na odkrycie przez słuchaczy.

Pomysł na dziś” to singiel, który porusza serca i umysły. Piosenka opowiada o osobie, która zmaga się z niepewnością i rozczarowaniem wobec kogoś bliskiego, kto wydaje się być nieprzewidywalny i niekonsekwentny w swoich działaniach i uczuciach. To opowieść o pragnieniu bliskości i autentyczności, która kontrastuje z powierzchownością i niepewnością. – tak o piosence mówi Paweł Tur

Teledysk do piosenki, obrazuje te emocje i kontrasty, dodając kolejny wymiar do już głębokiego przekazu utworu. Paweł Tur, znany ze swojej zdolności do tworzenia poruszających piosenek, oddaje utwór, który pozostaje w pamięci długo po jego wysłuchaniu. Doświadcz pełni emocji, jakie niesie ten wyjątkowy singiel, i pozwól sobie na chwilę refleksji nad złożonością ludzkich relacji. To poetyckie przedstawienie ludzkiej natury i dylematów, z którymi się mierzymy w poszukiwaniu prawdziwego połączenia z innymi.

[mat. prasowe]

*****

Słuchaj singla “Pomysł na dziś” w serwisach streamingowych oraz na YouTube. 

 

 

Leave a Reply