Klaudia Marzec z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Manewr Monachijski”

“Manewr Monachijski” to tytuł nowego utworu Klaudii Marzec. Niedawno wokalistka wystąpiła podczas konkursu Debiuty na 61. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

“Nadszedł czas, aby w moim repertuarze pojawiła się piosenka o… miłości! Choć utwór nie posiada formy balladowej i odbiega od klasycznej definicji piosenki miłosnej, to opowiada o tym, co w bliskiej relacji jest najważniejsze. Tytułowy manewr wykonuje się w sytuacji, w której ktoś wypada za burtę okrętu i trzeba go ratować. W tekście piosenki pojawiają się inicjały (K+K+B). To pierwsze litery imion mojej załogi, czyli mnie, mojego chłopaka oraz naszego psa Brutusa. Razem tworzymy zespół, który mimo niesprzyjających wiatrów stara się zawsze zmierzać do celu.” – jak informuje Klaudia

fot. materiały prasowe

Klaudia Marzec – autorka tekstów, muzyki, wokalistka oraz wiolonczelistka. Edukację muzyczną rozpoczęła w toruńskiej Szkole Muzycznej w klasie wiolonczeli. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Swój autorski materiał tworzy od 2020 roku we współpracy z Krzysztofem Brończykiem oraz Michałem Szlempo. W swoich kompozycjach wokalistka stawia na autentyczność oraz siłę przekazu.

Na swoim koncie ma obecnie 5 autorskich singli, a z ostatnim zatytułowanym „Manewr Monachijski” zakwalifikowała się do tegorocznego konkursy Debiuty na 61. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jest również zwyciężczynią konkursów wokalnych, w tym Festiwalu Piosenki Autorskiej „Cała Jaskrawość”, podczas którego wykonała swój debiutancki singiel pt. „Ziemija”. Obecnie wokalistka pracuje nad albumem, który ukaże się jeszcze w tym roku.

“Z utworem „Manewr Monachijski” zakwalifikowałam się do tegorocznego 61 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie debiutów, choć nie usłyszeli Państwo Manewru Monachijskiego w Opolu, ponieważ formuła konkursu uległa zmianie i jako debiutanci wykonaliśmy piosenki polskiej legendy sceny muzycznej Czesława Niemena.” – dodaje wokalistka.

Słuchaj singla “Manewr monachijski” w serwisach cyfrowych: https://linktr.ee/klaudiamarzec

 

fot. okładka singla

Leave a Reply